Nabídka výletů
Hotel Freud****
Bývalá arcibiskupská pila
Ostravice
Pila vznikla v roce 1895, v roce 1910 byla přestavěna. V roce 2011 přestala sloužit ke zpracování dřeva a postupně by se její areál měl proměnit na společenské centrum Ostravice.
Přírodní památka koryto řeky Ostravice
Ostravice
Peřeje na Ostravici jsou atraktivní a oblíbené místo, snadno přístupné pěšinami vedoucími po břehu řeky. Voda zde divoce teče mezi skalními výchozy a prudce přepadá přes mohutné prahy.
Peřeje jsou chráněny jako významná geologická lokalita, kde na povrch vystupuje tektonický styk dvou rozdílných souvrství.
Farma Zátopek
Ostravice
Zabýváme se chovem skotu, výrobou mléka, pastevním odchovem býků pro jateční využití, koní pro rekreační a turistické využiti. Nabízíme skijoring, projížďky do přírody na koni, bryčkou nebo vozem.
Lysá hora (1324 m)
Krásná
Lysá hora je nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd a Těšínska. Leží na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Tento vrch byl také v letech 1939–1945 nejvyšším bodem Protektorátu Čechy a Morava. Na holém vrcholu, na který vede silnice z Krásné, se nachází charakteristický telekomunikační vysílač, meteorologická stanice a několik horských chat.
Vodopády na Zimném potoku
Krásná
Zimný potok stéká po východních svazích Lysé hory, kde vytváří řadu kaskád a vodopádů, nejvýraznější jsou vysoké 7,4 a 3 metry. Celá lokalita je však vyhlášena přírodní rezervací a vstup do ní je umožněn pouze na základě povolení CHKO Beskydy.
Skalní útvar Horní Mazák
Ostravice
Pískovcové skály vysoké až 9 metrů. Horolezci je využívají jako cvičný terén. Téměř na skálu je přilepená chata Tatranka patřící horolezcům ze Starého Města u Frýdku-Místku.
Vodopád na Mazáku
Ostravice
Potok Mazák vytváří na svém středním a dolním toku četné kaskády vodopádů. Jeden z vodopádů je vysoký až 17 metrů. Vodopád, i když menší, se nachází také na severní zdrojnici Mazáku. Všechny vodopády jsou však málo vodnaté, vynikají pouze po deštích a jarním tání.
Vodopády na Kobylíku
Ostravice
Méně známé vodopády na svazích Lysé hory. Na hlavní zdrojnici se nachází jeden samostatný vodopád a kaskáda třech menších o celkové výšce asi 6 metrů. Na boční zdrojnici je k vidění další kaskádovitá soustava.
Smrk (1276 m)
Ostravice
Smrk je po Lysé hoře druhou nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd. Leží mezi obcemi Ostravice a Čeladná, ze kterých je vrchol Smrku přístupný po značených turistických cestách. V jeho masívu najdeme i několik menších vrcholů: Malý Smrk, Smrček a Malý Smrček. V horních částech masívu nejsou žádné horské chaty a hotely.
Památník Josefa Kaluse
Čeladná
Učitel a básník Josef Kalus byl nazýván valašským slavíkem. V jeho památníku se nachází stálá výstava o přírodě a historii obce, o životě a díle Josefa Kaluse a také sezónní výstavy současných umělců, řemeslníků a sběratelů.
BoboPark
Čeladná
Bobová dráha je vhodná pro děti od 3 let. Boby jsou dvoumístné. Lanový park je vhodný pro děti od 120 cm, má 4 trasy obtížnosti. Objevte Frkův autopark s elektro autíčky Land Rover. Připravíme teambuilding i zábavu pro školy. Občerstvení si můžete dát v buffetu a odpočinout v relaxační zóně.
Rozhledna Beskydského rehabilitačního centra
Čeladná
Vyhlídková věž je součástí rehabilitačního centra. Za dobré viditelnosti nabízí výhledy nejen na nedaleké Beskydy.
Lesní stezka Vyhlídka
Frýdlant nad Ostravicí
Lesní stezka nabízí 10 stanovišť s interaktivními prvky pro děti jako například venkovní učebna, vyhlídky na stromě, houpací sítě s atlasem mraků a další. U stezky jsou umístěny infotabule s informacemi o zvířectvu a rostlinstvu se zde nacházejícím.
Medvědí skála
Malenovice
Skokanský areál Jiřího Rašky
Frenštát pod Radhoštěm
Ve skokanském areálu na Horečkách se nacházejí čtyři skokanské můstky K95, K45, K20 a K9. Impuls k výstavbě můstků daly úspěchy Jiřího Rašky zejména triumf na X. ZOH v Grenoblu roku 1968.
Muzeum Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
Od roku 2007 sídlí muzeum v bývalé chlapecké škole z roku 1876. Stálé expozice a sbírky představují Frentštátsko z několika stran - jsou věnovány přírodě, historii, národopisu, tradici tkalcovství, rozvoji turistiky. Jedna z expozic dokumentuje silnou vystěhovaleckou vlnu Frenštáťanů do Ameriky v 19. století, jiná je galerií výtvarných děl zdejších umělců.
Během roku se v muzeu konají sezónní výstavy, přednášky a jiné akce.
Expozice Život v korunách stromů
Trojanovice
Expozice se jménem Život v korunách stromů je bezbariérový chodník nad roklí potoka Vlčák v lokalitě Horečky. Vede až 16 metrů nad zemí. Na stezce je šest zastavení, která představují různé živočichy žijící v okolních lesích. Chodník je součástí naučné stezky Beskydské nebe.
Památník bratří Strnadů a Jana Knebla
Trojanovice
Památník bratří Strnadlů a Jana Knebla, který se nachází v obci Trojanovice, v místní části Karlovice, byl postaven v letech 1985–1989. Expozice představuje historii Trojanovic a způsob života v minulosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout historický kroj, sochařská díla od Jana Knebla a Valašský betlém.
Rozhledna Velký Javorník
Bordovice
Dřevěná rozhledna byla postavena v roce 2013. Podoba věže vychází z místní valašské architektury. Devítipatrová konstrukce je vysoká 26 metrů. Z nejvyššího ochozu je výhled na vrcholky Beskyd, Ostravsko i vzdálené Jeseníky.
Bezručova vyhlídka
Kopřivnice
Dřevěná rozhledna se nad městem tyčí od roku 2012. Vystoupáním 45 schodů se vám naskytne výhled na celé město Kopřivnice, Bílou horu a blízké okolí.
Zřícenina hradu Šostýn
Kopřivnice
Na jednom ze zalesněných vrcholků nad Kopřivnicí se nachází romantická zřícenina hradu ze 13. století. V průběhu historie střídal různé majitele, v roce 1404 byl vypálen vojsky Vladislava Jagellonského a v roce 1467 je uváděn jako pustý.
Z hradu se dochovaly poměrně rozsáhlé zbytky zdí především obytné části hradu, gotické portály a terénní nerovnosti.
Raškova vyhlídka
Kopřivnice
Skalní vyhlídka se nachází na západním svahu vrchu Pískovna (584 m). Z místa je pěkný výhled do údolí na Kopřivnici. Z Kopřivnice vás k vyhlídce zavede žlutá turistická značka.
Bezručova vyhlídka
Štramberk
Místo, ze kterého je jeden z nejhezčích pohledů na Štramberk. Je odtud vidět malebné centrum města, nad kterým se na kopci tyčí věž Trúba. Vyhlídka se nachází ve svahu a je zabezpečena zábradlím.
Aqua Terra
Štramberk
Pod názvem Aqua Terra se skrývá stálá expozice akvarijních a terarijních zvířat. Ke shlédnutí zde jsou různé druhy tropických ryb, hadů a ještěrů.
Muzeum Šipka
Štramberk
Expozice na téma prehistorie, geologie, paleontologie, botaniky, historie a etnografie města Štramberka.
Muzeum Zdeňka Buriana
Štramberk
Muzeum Zdeňka Buriana ve Štramberku nabízí expozici života a díla světově uznávaného malíře pravěku a dobrodružství, který část života ve městě prožil a jehož celoživotní inspirací se stala proslulá jeskyně Šipka. Expozice je tematicky obměňována tak, aby přinášela co možná nejkomplexnější pohled na Burianovo dílo.
Hrad Štramberk
Štramberk
Štramberský hrad byl založen pravděpodobně ve 13. století. Během dalších staletí byli jeho majiteli postupně král Jan Lucemburský, jeho syn Karel, poté moravská markrabata Jan Jindřich a Jošt Lucemburský, po roce 1380 páni z Kravař, Žerotínové, jezuité.
V roce 1783 se část hradu zřítila a už nebyl opraven. Jeho zdi byly rozebírány na jiné stavby. V letech 1901-1903 byla zachráněna válcová věž a přestavěna na rozhlednu - Štramberskou Trúbu. Částečně opraveny byla také hradby.
Štramberská Trúba
Štramberk
Štramberská Trúba je dominantou a symbolem města. Původně to byla strážní věž středověkého hradu, která byla v letech 1901-1903 změněna na rozhlednu. Autorem návrhu přestavby byl architekt Kamil Hilbert.
Z věže je skvělý výhled na všechny strany. A díky barevným sklíčkům v několika oknech si můžete představit okolní krajinu v odstínech jednotlivých ročních období (v barvě zelené, červené, žluté a modré).
Skála Rudý
Štramberk
Skála, která byla v 19. století nazývaná "Čertovo hovno", je složená z šedohnědých vápnitých slepencových pískovců. Lze na ní najít zkamenělé bývalé mořské dno. V jejím okolí najdete také některé ohrožené druhy rostlin jako je vstavač mužský, bradáček vejčitý či okrotice bílá. Kolem skály prochází naučná stezka.
Botanická zahrada a arboretum
Štramberk
Botanická zahrada vznikla v roce 1999 v bývalém lomu Dolní Kamenárka. Rostou zde jak suchomilné rostliny a druhy vázané na vápencové podloží, tak mokřadní rostliny v okolí jezírek. Uprostřed lomu vás upoutá kamenný labyrint.
Rozhledna Bílá hora
Štramberk
V roce 2001 vyrostla na Bílé hoře mezi Štramberkem a Kopřivnicí neobvyklá telekomunikační věž. Její autor našel inspiraci ve struktuře DNA - schodiště rozhledny, které má 136 schodů, se podobným způsobem obtáčí kolem betonového sloupu až k terase ve výšce 26 metrů (věž měří celkem 43 metrů), odkud je nádherný výhled na nejvyšší vrcholy Beskyd a Hostýnských vrchů, na Novojičínsko, Oderské vrchy i Ostravskou pánev.