Nabídka výletů
Čeladná - tipy na výlety
Památník Josefa Kaluse
Čeladná
Učitel a básník Josef Kalus byl nazýván valašským slavíkem. V jeho památníku se nachází stálá výstava o přírodě a historii obce, o životě a díle Josefa Kaluse a také sezónní výstavy současných umělců, řemeslníků a sběratelů.
BoboPark Čeladná
Čeladná
Bobová dráha je vhodná pro děti od 3 let. Boby jsou dvoumístné. Lanový park je vhodný pro děti od 120 cm, má 4 trasy obtížnosti. Objevte Frkův autopark s elektro autíčky Land Rover. Občerstvení si můžete dát v buffetu a odpočinout v relaxační zóně.
Zřícenina hradu Čeladná
Čeladná
Původní hrádek sloužil pravděpodobně jako stráž cesty z Uher na Moravu. Dochovaly se pouze terénní prvky.
Smrk (1276 m)
Ostravice
Smrk je po Lysé hoře druhou nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd. Leží mezi obcemi Ostravice a Čeladná, ze kterých je vrchol Smrku přístupný po značených turistických cestách. V jeho masívu najdeme i několik menších vrcholů: Malý Smrk, Smrček a Malý Smrček.
Čertův stůl
Prostřední Bečva
Skalní útvar Čertův stůl se nachází kousek od vrcholu a rozcestí Čertův mlýn. Tvarem připomíná dolmen a není jasné, zda vzniknul přírodní či umělou cestou.
Bystrý vodopád
Čeladná
Bystrý vodopád je snadno přístupný, je vysoký tři metry, ale v suchém období téměř vysychá.
Stezka Valašska
Trojanovice
Rozhledna a visutá stezka Valaška zavede návštěvníky do výšky 15 metrů. Součástí stezky je Himalájský chodník nebo Skywalk.
Pustevny
Prostředí Bečva
Pustevny je sedlo v Moravskoslezských Beskydech nedaleko Radhoště, které patří k obci Prostřední Bečva. Bylo pojmenováno po poustevnících, kteří zde žili do roku 1874. Pro Pustevny jsou typické dřevěné stavby postavené v lidovém slohu koncem 19. století na návrh Dušana Jurkoviče. Nachází se zde lyžařské středisko a vede sem sedačková lanovka.
Chata Maměnka
Prostřední Bečva
Chata Maměnka byla vystavěna, stejně jako sousední chata Libušín, podle návrhů architekta Dušana Jurkoviče v roce 1898. Výrazně zdobená lidově secesní budova s prvky valašské architektury dnes slouží jako hotel. Stavba je národní kulturní památkou.
Chata Libušín
Prostřední Bečva
Chata Libušín, jedna z dominant horského sedla Pustevny, byla vystavěna podle návrhů architekta Dušana Jurkoviče v roce 1898. Chata je vystavěna ve stylu tzv. lidové secese s prvky valašské architektury. Obzvláště vzácnou byla jídelna zdobená freskami a grafity s motivy moravských a slovenských pověstí, kterou však v roce 2014 velmi poškodil požár celé budovy. V roce 1995 byla vyhlášena národní kulturní památkou. V srpnu 2020 byla znovuotevřena.
Socha Radegasta
Dolní Bečva
Původní sochu Radegasta vytvořil sochař Albín Polášek z betonu a kameninové drti. Na horský hřbet mezi Pustevnami a Radhoštěm byla umístěna v roce 1931. Horské podnebí sochu narušovalo, a proto byla v roce 1996 přesunuta do haly radnice ve Frenštátu pod Radhoštěm a na jejím místě stojí od roku 1998 kopie z odolnější žuly. Radegasta uctívali pohané jako boha slunce, hojnosti a úrody. Albín Polášek jej ztvárnil jako postavu s mužským tělem a lví hlavou, na které má nasazenou přilbu s býčími rohy. V pravé ruce svírá roh hojnosti, levou se opírá o sekyru.
Kaple sv. Cyrila a Metoděje
Dolní Bečva
Kaple se sousoším věrozvěstů Cyrila a Metoděje postavená v roce 1898 v byzantském slohu, kteří toto místo podle staré pověsti navštívili. Před kaplí stojí bronzové sousoší sv. Cyrila a Metoděje od Albína Poláška z roku 1931.
Jeskyně Volářka
Dolní Bečva
Jeskyně s délkou chodeb 18 metrů. Vstup je volný.
Památník bratří Strnadlů a Jana Knebla
Trojanovice
Památník bratří Strnadlů a Jana Knebla, který se nachází v obci Trojanovice, v místní části Karlovice, byl postaven v letech 1985–1989. Expozice představuje historii Trojanovic a způsob života v minulosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout historický kroj, sochařská díla od Jana Knebla a Valašský betlém.
Rozhledna Beskydského rehabilitačního centra
Čeladná
Vyhlídková věž je součástí rehabilitačního centra. Za dobré viditelnosti nabízí výhledy nejen na nedaleké Beskydy.
Přírodní rezervace Skalka
Kunčice pod Ondřejníkem
Přirozené bučiny se zastoupením smrku ztepilého, javoru, jasanu a jedle. Místy stromy dosahují stáří téměř 200 let a porost vypadá jako prales. Žije zde vzácný motýl jasoň dymnivkový, Skalka je jedním z mála míst jeho výskytu. Z ohrožených druhů ptáků zde hnízdí například sýc rousný, jeřábek lesní, strakapoud bělohřbetý.
Expozice Život v korunách stromů
Trojanovice
Expozice se jménem Život v korunách stromů je bezbariérový chodník nad roklí potoka Vlčák v lokalitě Horečky. Vede až 16 metrů nad zemí. Na stezce je šest zastavení, která představují různé živočichy žijící v okolních lesích. Chodník je součástí naučné stezky Beskydské nebe.
Minizoo ranč Horečky
Lichnov
V minizoo můžete vidět kozy, pštrosy, pávy, husy, prasátka, bažanty, lamy, klokany, králíky, morčata a kočky.