Sportovní programy

Resort Sv. František - Hotel Erlebachova bouda

Krkonoše » Česká republika » Špindlerův Mlýn

Resort Sv. František - Hotel Erlebachova bouda

 • vstup do wellness v ceně pobytů (bazén s masážními lavicemi, sauny, pára)
 • prosklený sál na cvičení s nádherným výhledem na Krkonoše
 • restaurace s terasou s výhledem na hřebeny hor
 • 1 150 m n.m.
 • běžecké trasy začínají 100 m od hotelu

Youtube

Web hotelu

http://www.erlebachovabouda.cz/index

Ubytování

dvoulůžkové pokoje Sever s možností přistýlky (zpravidla pevné lůžko), koupelna (sprcha) s WC, fén, TV, rádio, lednice
na vyžádání v případě dostupnosti pokoje Jih balkon - shodné vybavení, prostornější, s balkónem a výhledem na hřebeny hor

WiFi ve všech kategoriích pokojů zdarma

Strava

snídaně - bufet, další možnost stravování a la carte v restauraci v Erlebachově boudě s terasou v hotelu. Součástí restaurace je i vinný sklípek, částečně oddělený od restaurace. Dále je zpravidla o víkendech otevřena Krkonošská hospůdka v Josefově boudě, která je součástí resortu.

Sport

wellness - bazén s masážními lavicemi a odděleným brouzdalištěm, bio sauna, infra sauna, parní sauna, relaxační zóna s lehátky a bagy určenými k relaxaci. Téměř celý prostor bazénu je obklopen panoramatickými okny, za kterými dýchá krkonošská příroda. Na jižní straně je oddělená relaxační místnost s lehátky s výhledem do údolí a také terasa. Součástí wellness je dále privátní finská sauna (za poplatek); nabídka masáží. Župany je možné zapůjčit za poplatek, celé wellness je přístupné v plavkách (kromě privátní sauny) a děti do 3 let musí mít plenkové kalhotky. V sousedním hotelu VZ Malý Šišák je bowling, v okolí široká nabídka turistických tras. Cvičební lekce probíhají v proskleném kongresovém sále s dřevěnou podlahou.

Vybavení

recepce, hotelová restaurace s terasou a částečně oddělenou vinotékou, panoramatická restaurace, Krkonošská hospůdka, kongresový sál, v celém hotelu WiFi

Náš názor

Na hotelu jsou nádherné především výhledy z restaurace, wellness i sálu na cvičení. Velice rozumné - na danou oblast - jsou i ceny v hotelové restauraci. Výhodou pobytů je volný vstup do wellness v ceně.
Hotel nedoporučujeme klientům, kteří vyhledávají rušný společenský a večerní život,  do centra Špindlerova Mlýna je to z hotelu cca 9 km.

Dovolujeme si upozornit klienty, že v průběhu jara 2019 bude ještě probíhat dostavba nové části hotelu. 
V průběhu roku 2019 bude i zpoplatněné parkování v dostavěných garážích (z důvodu zákazu parkování na otevřeném prostranství daného vyhláškou KRNAPu).

Doprava

vlastní - autem - ve Špindlerově Mlýně z náměstí směrem Sv. Petr, ul. Okružní cca 8,5 km po silnici 

UPOZORNĚNÍ: Hotel Erlebachova bouda se nachází v chráněné oblasti KRNAP. Při dopravě autem je nutné mít u sebe ubytovací voucher, na základě kterého Vás při případné kontrole nechají k hotelu projet. Po příjezdu na hotel dostanete v recepci NA VYŽÁDÁNÍ speciální kartičku, která Vám umožní z hotelu cestovat opětovně autem.

busem - zastávka Špindlerův Mlýn, poté je možné si přivolat taxi

Vzdálenost:

Praha: 154 km, Brno: 230 km, Plzeň 250 km

Nabídka výletů

Krkonošské zajímavosti, které stojí za to

 • Vysoké kolo - je hora nacházející se v Krkonoších v hlavním hřebeni, na česko - polské hranici. S nadmořskou výškou 1509 metrů je to nejvyšší hora západních Krkonoš a čtvrtá nejvyšší hora Krkonoš i celého Česka.

Vysoké kolo

 • Medvědín - hora v Krkonoších v závěru Západního Českého hřbetu, táhnoucím se mezi Harrachovem a Špindlerovým Mlýnem
 • lanovka Medvědín 

Medvědín

 • Kozí hřbety - jsou dominantou kotliny Špindlerova Mlýna a součástí Českého hřbetu. Jedná se o strmý hřeben ze svorů křemenců a rul mezi dolem Bílého Labe a Sv. Petrem. Hřbet je porostlý klečí a na svazích jsou porosty smrku a kosodřeviny. 

Kozí hřbety

 • Dívčí kameny -  je hora v Krkonoších. Na vrcholu jsou výrazná žulová skaliska (převážně stojící na polské straně) s balvanovými a suťovými poli. Vrcholové skály měří až 8 m a nabízejí výborné panoramatické výhledy.

Dívčí kameny.JPG

 • Sněžné jámy - jsou mohutné ledovcové kary na severním a východním svahu Vysoké pláně na slezské straně Krkonoš.

Sněžné jámy

 • Labská bouda - je oblíbenou zastávkou turistů mířících k prameni Labe. Hotel Labská bouda se nachází v první zóně Krkonošského národního parku. Leží v nadmořské výšce 1340 m na Labské louce severozápadně od Špindlerova Mlýna, necelý 1 km od pramene Labe.

Labská bouda

 • Pramen Labe - je označení místa na hřebeni Krkonoš, pro turistické účely symbolicky upraveného jako počátek řeky Labe. Nachází se v nadmořské výšce přibližně 1 387 m na Labské louce

Pramen Labe

Svatý Petr

 • Labská přehrada - Příznivce pěší turistiky potěší výlet na trase Labská přehrada – Špindlerův Mlýn, který zabere cca dvě hodiny času na trase tam a zpět. Touto cestou se mohou vydat rodiče s malými dětmi i maminky s kočárky, nejde o nijak náročnou trasu.

Labská přehrada.JPG

 • Sněžka - je se svými 1603 metry nejvyšší horou nejen Krkonoš, ale i celé České republiky. Skalnatým vrcholem hory Sněžky, který má rozlohu asi 30 akrů, prochází česko-polská hranice.

Sněžka

 • Pančavský vodopád - je vodopád v obci Špindlerův Mlýn v Královéhradeckém kraji. Jedná se o nejvyšší vodopád v Česku. Měří 148 metrů 

Pančavský vodopád

oficiální stránky Krkonoš


Poloha hotelu


Zobrazit větší mapu

Další hotely v oblasti Krkonoše

SkiResort Hotel Omnia****

Krkonoše, Janské Lázně
děti do 10 let ZDARMA u víkendových pobytů slevy pro děti až do 15 let i s jedním dospělým v pokoji neomezený vstup ... podrobnosti

Hotel Bedřiška Wellness Resort & Spa****

Krkonoše, Špindlerův Mlýn
vstup do krásného wellness & spa (bazén, sauna, pára, whirplool) v ceně pobytů vyhlášená hotelová restaurace ORAN... podrobnosti

Wellness Hotel Windsor****

Krkonoše, Špindlerův Mlýn
děti do 6 let ZDARMA oblíbený hotel s jedinečnou atmosférou v centru Špindlerova Mlýna Římské lázně (bazén, sauny, w... podrobnosti