Palumbo Reef Resort****

Proč právě sem

  • přímo u pláže s korálovým pískem
  • All inclusive včetně nápojů v ceně
  • lehátka i slunečníky v ceně
  • plážové osušky v ceně
  • reference ze zájezdu s Danou Šourkovou v únoru 2017 najdete zde


Web hotelu

http://www.palumboreef.com

Poloha

Zanzibar (Tanzanie) je považován za jeden z posledních přírodních rájů. Kromě jiného se pyšní kýčovitě bílými plážemi, nejkrásnějšími ve východní Africe, plantážemi hřebíčku, pepře, skořice a muškátového oříšku. Právem se mu přezdívá „Ostrov koření“. Pobřeží Zanzibaru je lemováno vodami Indického oceánu s nabídkou oceánského typu koupání se středomořskými prvky. Oceánský typ koupání zažijete při ubytování na východním pobřeží. Každých 6 hodin při odlivu zde moře ustoupí ke korálovému útesu, jenž lemuje celé pobřeží. Začátek odlivu je příležitostí ke koupání v klidné ustupující vodě se slabým příbojem, vrcholící odliv pak láká k expedici až ke korálovému útesu s možností poznat podmořský život. Se začínajícím přílivem pak moře ožívá.
Hotel v africkém stylu se nachází na překrásné pláži východního pobřeží Zanzibaru mezi rybářskými vesničkami Uroa a Kiwengwa. 

Pláž

přímo u široké pláže s korálovým pískem, lehátka a slunečníky zdarma (okolo bazénu a mezi bazénem a pláží), osušky zdarma (zapůjčení na kauci), nealko All inclusive bar na pláži. Díky podmořskému písečnému přesypu v moři přímo naproti hotelové pláži je zde koupání bezpečné a příjemné. I v době největšího odlivu je možné dojít k linii moře po písku, což je v celé oblasti jedinečnou výhodou.

Ubytování

dvoulůžkové pokoje (manželská postel s moskytiérou), koupelna (sprcha nebo vana) s WC, fén, TV na vyžádání extra, balkon nebo terasa, individuálně ovladatelná klimatizace trezor (zdarma). Pokoje s výhledem na moře za příplatek.
na vyžádání za příplatek Suite - 2 oddělené místnosti, situovány blíže oceánu, navíc TV se satelitním příjmem, vhodné pro ubytování 3 osob; na elektrospotřebiče je nutné mít vlastní adaptér (anglického typu)

Strava

All inclusive – snídaně, obědy, večeře bufet
All inclusive včetně alkoholických nápojů zahrnuje: snídaně, obědy a večeře formou bufetu (po objednání za příplatek možné večeře v restauraci s obsluhou), neomezené množství rozlévaných nealkoholických nápojů včetně čaje a filtrované kávy. Lze čerpat v místech a časech určených hotelem; místní alkoholické nápoje – klienti mohou neomezeně konzumovat v době od 10.00 – 22.00 ve vybraných prostorách hotelu tyto nápoje – místní pivo, místní bílé a červené víno, místní alkoholický nápoj (Konyagi). Zdejší servis je známý spojením tradiční italské kuchyně a místních ingrediencí, které spolu vytvářejí osvěžující kombinaci. Romantická večeře při svíčkách, připravená z čerstvého humra (na objednávku za příplatek), stejně jako možnost ochutnat čerstvé exotické pokrmy, koření a ovoce, korunují kulinářské zážitky.

Vybavení

hotel má velmi příjemnou, neformální, přátelskou atmosféru. Dvouposchoďové budovy, inspirované místní architekturou, jsou volně rozmístěny v tropické zahradě ústící na širokou pláž. Hotel je svou polohou a vybavením vhodný především pro klidnou romantickou dovolenou. Vstupní hala s recepcí formou otevřeného prostoru pod impozantní dřevěnou konstrukcí krytou palmovým listím – makuti, hlavní restaurace (stravování formou bufetu), restaurace s obsluhou (po předchozí rezervaci, za poplatek), lobby bar, bar u bazénu, nealko bar na pláži, Wi-Fi v celém areálu (za poplatek), butik, obchod se suvenýry a základními potřebami, bazén (lehátka a slunečníky zdarma), hotelový lékař, místnost s promítacím plátnem. Zdarma občasné animační programy, nepravidelné večerní programy a folklórní show, plážový volejbal, plážový tenis, stolní fotbal, stolní tenis, kulečník.

Náš názor

Zanzibar je dovolená o pohodě, klidu, relaxaci. Místní kuchyně je hodně ovlivněna indickými vlivy a patrný je vliv italské kuchyně. Kdo hledá pulsující promedády, obchody, večerní zábavu, tomu Zanzibar nedoporuřujeme. 
Nezbývá než citovat jednoho z klientů: Kdo  chce luxus, ať změní destinaci. Je to Afrika, horká, černá, chudá, ale krásná!

Vhodné je mít s sebou i dostatek drobných dolarových banovek, protože čekání místních obyvatel na bakšiš je všudypřítomné...

Výlety

fakultativní výlety je možné zakoupit již v ČR - Stone Town/Kamenné město (1 240 Kč), Blue safari (2 340 Kč), Spice tour (1 040 Kč), okruh ostrovem (1 840 Kč)


Poloha hotelu


Zobrazit větší mapu
Palumbo Reef Resort**** , Tanzanie, ZanzibarDalší hotely v oblasti Tanzanie


© 2022
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16