Uno, Due, Tre...aneb potřetí za sebou Caorle !!!

18. 07. 2011

Reportáž Jirky Gruntoráda z již třetího zájezdu do Caorle!

Zní to neuvěřitelně, ale je to tak, po 365 dnech jsme již potřetí vyrazili do nádherného, přátelského a malebného městečka v severní části Itálie Caorle nebo jak se mu také říká, do druhých Benátek, protože původně leželo Caorle na ostrově, stejně jako Benátky. A jak bylo??? Fantasticky!

Pro většinu naší party začal tento krásný týden v pátek večer, kdy někteří nasedli do autobusu a někteří do svých aut. Cesta utíkala velmi rychle, až jsme si říkali, jestli to Caorle nešoupli blíž, ale ne, přesně 643 km z Mladého v Českých Budějovicích k hotelu Catto v Caorle. Musím říci, že ve mě byla malá dušička, protože všude upozorňovali, že z ČR bude vyjíždět půl milionu lidí, ale naštěstí se žádné kolony ani zácpy nekonaly, takže pohoda a klídek. V půli cesty jsme nabrali benzín, dali jsme si svačinu, horkou čokoládu a vyrazili dál. Poplatky jsou stále stejné, takže v Rakousku dálniční známka (mám roční), plus tunely za 10 euro a na italské autostradě 10,70 eura. O kvalitě rakouských a hlavně italských dálnic radši psát nebudu, jen řeknu, že roku 2012 se bát nemusíme, protože jsme 30 let pozadu!

Po příjezdu do Caorle nás čekalo první a poslední nemilé překvapení, náš hotel byl pro 20 lidí z naší skupiny volný až od nedělního rána, což nebyla vina naší skvělé delegátky Evy Šulcové, ale majitele hotelu Catto, který se umáčknul v počítači. Tady musím paní Šulcovou moc pochválit, protože sehnat pro 3/4 naší skupiny *** hotel narychlo, není o prázdninách v Itálii sranda. První noc tedy větší část naší výpravy bydlela kousek od Catta, v hotelu Al Capitano***. Moc hezký a příjemný hotel, hned na hlavní třídě.

A máme tu neděli, první den našeho cvičení. V 7:45 jsme už byli připraveni před tělocvičnou, která byla i letos jen a jen pro nás - krásná, naleštěná, prostě jako vždy příjemná. Paní vrátná nám chodila otevírat vždy včas, takže nikdy nebyl sebemenší problém. Letos jsme cvičili opět dvakrát denně, v 8 a v 17:30, vždy hodinu. Na programu byla Zumba, Bosu Mix, Bosu Body, Interval Training nebo Bodystyling s gumičkama. Po prvním cvičení jsme si dali snídani, ubytovali se v našem hotelu Catto*** a pak už si jen užívali týden plný cvičení, koupaní v moři, drinků, nákupování, jídla…co Vám budu povídat, kdo jednou zažil, nechce už nic jiného! Já osobně už si dovolenou bez cvičení ani neokážu představit a docela obdivuju ty, co jedou třeba na týden k moři a jenom se opalují nebo sem tam jedou na výlet. Asi bych umřel nudou.

Tolik pár informací na úvod a teď to vezmeme pěkně popořadě, ať víte co jsme všechno zažili a prožili!

Cesta:

Už jsem jí popsal výše, takže jen poznámka - naší straně by bodla rychlostní komunikace z Českých Budějovic do Lince. Celkem nás cesta vyšla včetně poplatků na cca. 4000,- Kč. Najeli jsme 1 300 km a i když jsme byli naložení až po strop a vezli náklad cirka 430 kg včetně nás, spotřeba byla 6,8 l/100 km, což si myslím, že je u benzínového motoru moc hezký údaj, takže děkuji vývojářům od Fordu. Navíc jsem auto nijak nešetřil a většinou jel na hranici předpisů a někdy i malinko nad, ale pšššššt! Na závěr jen malá poznámka. Hrozně by mě zajímalo, jak je možné, že u stejných prodejců je kvalita paliva u nás a v zahraničí úplně jiná. Bral jsem benzín jak v Rakousku, tak v Itálii a vždy auto jelo o hodně lépe a tišeji než na český benzín….čím to asi bude ČOIKO !!!

Ubytování:

Letos jsme okusili dva hotely, první noc jsme spali v *** hotelu Al Capitano. Moc příjemný hotel a na Itálii velmi prostorné koupelny. Klimatizované prostory, výborná obsluha na baru i recepci, kde paní uměla i anglicky, takže chválím! Náš hotel na celý týden a pro nás s Helčou na deset dní byl ale luxusnější hotel Catto Suisse***. Jedná se o útulný a moderně zařízený rodinný hotel cca 400m od centra a 250m od pláže. Pokoje jsou komfortně zařízeny, mají trezor, LCD TV (měli jsme 35 programů!), telefon, balkon a automatickou klimatizaci, která fungovala úžasně. Stačilo nastavit teplotu a vše ostatní už si klimatizace hlídala sama. Koupelny byly tedy trošku menší, ale v Itálii je normální mít koupelnu tzv. all in one, tedy záchod, bidet, umyvadlo a sprchový kout na “metru čtverečním”. Úklid probíhal každý den, takže bylo vždy čisto, ručníky vyměněny, prostě nemám výtek. V hotelu bylo navíc malé fitko, nahoře krásná terasa, dole bar, který měl otevřeno do půlnoci a pan ředitel byl velmi příjemný. Co mě osobně nevadilo, ale některým z Vás by mohlo, že hotel neměl funkční WIFI síť, ale říkám, je to drobnost, která je pro dovolenou nepodstatná, zvlášť, když hned vedle hotel, kde jsme jedli, Luisa WIFI má.

 

Jídlo:

Vždy když vybírám pobyt se cvičením u moře, snažím se s jídlem, protože ve většíně domácností stále vaří více ženy, a tak chci, aby si aspoň na dovolené od vaření odpočinuly, nechaly se obskakovat a nemusely někde něco šmudlat i na dovolené. I letos jsme zvolili variantu s jídlem, tentokrát na hotelu Luisa, který s naším hotelem sousedí. Samozřejmě byla možnost jíst i na našem hotelu, ale to by zájezd stál tak o 1800 - 2000,- navíc, protože italové si jídlo v hotelech nechávají hodně dobře zaplatit. Luisa je český ** hotel provozovaný naší paní Šulcovou, krásný, útulný a navíc pánové i s čekým pivem! Já ho tedy nepiju, ale úplně jsem koukal, jak ani barman nestačil lidem pivo točit - žízeň byla veliká. Na Luise jsme měli snídaně + večeře a kdo chtěl, mohl si za pár korun dokoupit i obědy. Snídaně byly na nás s Helčou až moc bohaté, vždy jsme se po cvičení tak přejedli, že jsme to museli zapíjet Proseccem, aby nám slehlo. Ve zkratce - zelenina, ovoce, šunka, sýr, salámy, cereálie, italské pečivo, jogurt, džusy, kafe, čaj, buchty atd. Dokonce pro klasické české taťky nechyběly pomazánky nebo tlačenka s cibulí. Snídaně opravdu opulentní, ale!, i když nám paní Šulcová dávala všeho nadbytek, že by se z toho nasnídal hotel třikrát, stejně jsem byl několikrát svědkem typicky českého chování, kdy si někteří - né z naší skupiny - futrovali do igelitky u snídaně housky, do ubrousku balili sýr, šunku… nechápu, když na Luise si člověk mohl dokoupit i oběd nebo si dát pannini za dvě-tři eura v baru Don Pablo na pláži. Češi, Češi!!! Co se týká večeří, výběr byl vždy ze čtyř jídel, dvou českých, dvou italských + předkrm a zákusek. Co mě překvapilo, ale paní Šulcová říkala, že je to normální bylo, že stejně si většina lidí dávala typicky česká jídla, takže frčel guláš, rajská, koprovka, kuře atd. Kdo měl přesto ještě hlad, mohl si na dvaadvacátou objednat druhou večeři. Tolik k jídlu, které bylo výborné! My jsme si ještě navíc jeden večer s holkama z naší skupiny zašli do typicky italské rybárny na mořského vlka a to byl gastronomický zážitek. Navíc né moc drahý - na jednoho to vyšlo jen na 22 euro a to jsme měli i vínko nebo Prosecco. Ale pryč od jídla…dostávám hlad.

Pláž a plážový servis:

Letos jsme byli na pláži číslo čtyři, ale nebojte, do nejvyhlášenější baru na pláži - Don Pablo - jsme to měli dvě minuty chůze.  Pláž písčitá, skvěle udržovaná, pobřežní hlídka nás hlídala a i letos získalo Caorle modrou vlajku, takže moře čisté a poslední dny, neděle, pondělí, úterý dokonce super čisté! Na pláži byl veškerý servis, včetně WIFI - ano čtete správně! Za poplatek 10 euro na týden jste měli neomezenou a supersilnou WIFI síť přímo na vašem lehátku. Tento rok došlo už i na prodejce, kteří prodávají na pláži většinou předražené zboží. Klienti Caorle si asi stěžovali, a tak starosta vyslal na pláž policii. To jste měli vidět, jak prodejci utíkali, jen je zmerčili. Co se týká ceny plážového servisu, stál nás pro dva na týden 1 800,- Kč, tedy nějakých 70 euro, což je parádní cena a už si bez něj tak nějak nedokážu pobyt u moře představit.

 

Cvičení:

Opět jsme si dávali do těla dvakrát denně a to před snídaní a večeří. Ano sice to byl brzký čas - 8.00 nebo 17:30, ale po snídani nebo večeři by se nám cvičilo těžko. Na programu byla Zumba, Bosu Mix, Bosu Body, Interval Training nebo Bodystyling s gumičkama. Tělocvična opět perfektní a asi už jsme si i zvykli na teplejší počasí, protože nám nepřišlo, že by bylo v tělocvičně nějak teplo. Možná si řeknete, proč jsme necvičili venku? Protože Zumba velmi zatěžuje kolení klouby a páteř - dokážete si představit, co by to s klouby i páteří udělalo na tvrdém betonovém nebo vydlážděném povrchu - brrrr  - nejsem vrah těl svých klientek!!! V tělocvičně je špičkově odpružená podlaha. Také chválím paní, která nám chodila otevírat a starala se nám o čistotu!

 

Celkové hodnocení:

I tento rok a myslím, že nemluvím jen za sebe, se nám v Caorle moc moc líbilo, zažili jsme spoustu věcí, od mše, kdy se vše ozvučením vysílá i před kostel, přes představení Carmina Burana, setkání s hercem Stropnickým, objevení nejlepší zmrzlinárny (moc turistů tady nepotkáte, jen místní a to je záruka kvality - prozradím, že se jmenuje Caponord a je hned u kolonády), ochutnání místní kuchyně atd. atd. Prostě zážitků opět mnoho! K tomu jsme si dopřávali výborné Prosecco, které prostě italové umí! A to i správně vychladit!

Chci Všem moc poděkovat, že jste se mnou opět vyrazili, děkuji na dálku do hotelů Al Capitano, Catto i Luisa! Bylo to moc fajn a i paní Šulcové, která se nám vždy snažila zajistit veškerý komfort, patří velký dík!

Co dál???

To je nesmírně těžká otázka, protože a teď to budu psát narovinu….je těžké najít destinaci, která by se aspoň trochu přiblížila této!!! V Caorle je úžasný noční život, spousta obchodů, stezka na brusle, kvalitní hotely, pláž, ceny podobné našim, lidé ochotní, milí, příjemní a né třeba jako v Chorvatsku, kde se mi líbilo přirovnání jedné z Vás  - “Chorvati jsou milí do výše vašeho dýška nebo platu”. S tím se v Caorle nesetkáte! Co jsem tak sondoval, chtěli byste třeba Španělsko, Turecko nebo Francii, ale to je v červenci, kdy může 90% z Vás, cenové peklo - tam se pohybujeme i s jídlem a hotelem kolem 18-20 000 na jednoho. Nechci apartmány a to ze dvou důvodů - jednak nechci, abyste se po příjezdu museli dohadovat kdo bude spát v kuchyni a kdo v ložnici a jednak nechci, abyste si na dovolené vařili, protože dovolená je dovolenkovat se, tedy nevařit, neprat, nestarat se, jen si užívat sluníčka, cvičení, alkoholu a někdo i sexu.

Takže ??? …uvidíme, ještě dáme s majitelkou CK Lenka řeč a jestli vy sami víte o nějakém místě, kde by se dalo si takto na týden užít, pište, budu rád za každý návrh, nápad, připomínku!!! Pro mě je důležité, aby jste si vždy odpočinuli a užili si to!

Někdo jezdí cvičit k moři i pět, osm let na stejné místo, ale nevím, jestli bych Vás tím neodradil. Já se každopádně do Caorle rád vrátím, jsem tam spokojený a jestli si myslíte, že Caorle = Bibione = Lignano - tak se jeďte podívat a to budete koukat na ten rozdíl! Stejně jako jsem koukal v roce 2009 já i všichni okolo. Jen tak na okraj, z Caorle se stává luxusní středisko, protože ceny apartmánů ke koupi jsou zde stejné jako v Miláně!!!

Uvidíme, uvidíme, kam zamíří naše cesty příští rok, možné je i to, že skončíme opět začátkem července 2012 na baru v Don Pablovi!

Váš Jirka

www.gruntorad.cz


© 2024
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16