Outdoorové cvičení s kočárky

12. 05. 2011

Po letošní dlouhé zimě konečně přišlo jaro plné slunečních paprsků. Máte doma malého sviště a ráda byste se dostala do kondice. Nemáte ovšem nikoho na hlídání, cvičit samotnou vás nebaví, dítě se vám nechce nechávat v dětském koutku nebo si chcete zacvičit na čerstvém vzduchu a své dítě mít u sebe. Neváhejte a vyzkoušejte outdoorové cvičení s kočárky!
Toto cvičení s kočárky probíhá v parcích, lesoparcích a dětských hřištích, a to vždy v letních obdobích. Začíná se již cvičit při teplotách od 10 stupňů Celsia a hlavně pokud neprší a nefouká silný vítr. Cvičení se mohou účastnit maminky s dětmi  již od 6 týdnů, přes batolata, ale i předškoláci.

K čemu je toto společné cvičení?

Vy se dostanete se do kondice, shodíte poporodní kilogramy, posílíte problematické partie a hlavně budete cvičit se svým dítětem. Dítě si tak už od raného věku zvyká na zdravé návyky a rozvíjí si svůj psychomotorický vývoj. Najdete zde i nové kamarádky, se kterými se můžete podělit o rodičovské zkušenosti.

Co na lekci potřebujete?

Vhodné je pohodlné sportovní oblečení a obuv (i pro dítě), kočárek (může být jakýkoliv, jen není dobré používat kočárek se slunečníkem, aby nedošlo při cvičení k poranění dítěte, méně vhodné jsou i golfky), deku nebo podložku, svačinku a pití pro cvičence i pro vás, opalovací krém, sluneční brýle, hračky pro dítě a hlavně dobrou náladu.

Co vás na lekci čeká a jak hodina probíhá?

Cvičí se pravidelně v minimálním počtu dvou maminek, ale lekce se může účastnit 15 - 20 maminek s dětmi. Hodina se skládá z běhu s kočárkem (např. slalom, sprint….), poskoků, dřepů, výpadů, posilování s dětmi i pomůckami. Děti velice milují takzvané pusinkové kliky. Jako náčiní se mimo kočárku používají také lavičky.

Bojíte se, že bude dítě plakat a nebo se mu cvičení nebude líbit? Věřte, že pro vašeho sviště  bude cvičení zábavou. A pokud ne, na chvilku cvičit přestanete, dítě zabavíte, dáte mu napít  nebo svačinku… a za chviličku budete moci ve cvičení pokračovat.

Vše co se při cvičení naučíte, uplatníte při vycházkách, na dovolené, ale i doma. Proto neváhejte a navštivte některou z lekcí, vezměte sebou kamarádku a nebo třeba i tatínka.



Autor:
Mgr. Regina Kukačková  DiS.
Obchodní zástupce, trenér, instruktor
www.aqua-pomucky.cz


© 2024
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16