Aktivní dovolená na Kanárských ostrovech - nejlépe hodnocený zájezd roku 2012

13. 07. 2012

V červnu jsme strávili týden na ostrově Gran Canaria. Už během pobytu jsem věděla, že se na tohle místo budu chtít rozhodně ještě někdy vrátit, a to nejlépe hned příští rok:-). Bylo to dané nejen parádní lokalitou a skvělým servisem, ale taky zejména prima partou, která se na tomto týdenním pobytu se cvičením sešla.

Abych i vás ostatní trochu navnadila a věděli jste, do čeho jdete, ráda bych se s vámi podělila o to, jak ostrov Gran Canaria, destinace Lago Taurito a hotel Paradise umí svým hostům pobyt zpříjemnit.

OBLAST LAGO TAURITO GRAN CANARIA

Předpověď počasí na týden – jasno, slunce od rána do večera, bezvětří, teploty 28 - 33°C šest dní v týdnu a jeden den přechodně polojasno. Jinak řečeno, s sebou si zabalte hlavně plavky, kraťasy, trička a lehké šaty a přibalte opalovací krémy s vyšším ochranným faktorem. Bundy, mikiny a džíny nechte doma, tady je potřebovat nebudete. Přes den toho na sobě budete chtít mít co nejméně, protože je tam opravdu vedro a oproti ostatním Kanárským ostrovů tu ani nefouká vítr, takže osvěžení přichází jen se skokem do vody.

O oblasti Lago Taurito se říká, že je zde nejlepší mikroklima na světě. Jsem přesvědčená o tom, že to tvrdí převážně Španělé, ale po vlastní zkušenosti jim dávám za pravdu:-). Celý pobyt nás provázela nádherně modrá obloha bez mráčku. Údolí Lago Taurito obklopují hory, které mají nějakou magickou moc zadržovat oblačnost a do této oblasti jí nepouštět (možná to jsou spíš fyzikální nebo meteorologické zákonitosti:-), ale to jde mimo moje chápání). Nebudu tvrdit, že jsme mraky neviděli, ale ty buď zůstaly nad horami a k nám nedoputovaly, nebo když se k nám na jeden půlden protlačily, byli jsme všichni rádi, protože jsme si na chvíli od spalujícího sluníčka odpočinuli.

PARADISE HOTEL***

Hotel Paradise má ***, za sebe bych mu přidala jednu navíc, a to z následujících důvodů:

- prostorné pokoje s velkou terasou a nádherným výhledem na moře
- fungující klimatizace v pokojích- příjemný, ochotný, vstřícný a usměvavý personál
- pestrý výběr jídel v restauraci včetně mezinárodní kuchyně (italská, thajská, občas tematické kulinářské večeře, zažili jsme mexickou)
- bazén u hotelu, vířivka u hotelu s lehátky a barem
- bohatý all inclusive program
– v podstatě nemáte za co utrácet další peníze, protože vše máte v ceně a je toho dostatek 
- profesionální animační programy v brzkých večerních hodinách pro děti a následně pro dospělé.

Narazili jsme i na jeden nedostatek, a to že standardní výbavou hotelového pokoje není fén. Takže pokud jste na dokonalém tvaru svého účesu závislí, buď si zabalte fén s sebou, nebo se smiřte s tím, že si ho budete muset za úplatu půjčit na recepci.¨

undefined undefined

AQUAPARK OASIS

Součástí programu all inclusive je i vstup do Aquaparku Oasis. Vstup do auqparku je těsně před hotelem, takže je nutné ujít jen velmi málo kroků a ocitnete se ve vodním světě plném adrenalinu, zábavy a relaxace. Troufnu si tvrdit, že si tu na své přijdou skutečně všichni. Já jsem od přírody zapřisáhlý odpůrce aquaparků a tobogánů, nicméně tady jsem se cítila naprosto skvěle. Naše tříletá dcerka se zpočátku ráchala v dětském brouzdališti s pirátskou lodí a skluzavkami uzpůsobenými nejmenším dětem. Poté, co se otrkala a nabrala odvahu, zkusila tobogány pro menší děti. Podmínka byla výška 100 cm. Vyzkoušela všechny a nemohli jsme jí odtud dostat a to i přesto, že měří zatím jen 92 cm. Jako máma malého prcka hodně oceňuji to, že u každé vodní atrakce je plavčík (mezi námi děvčaty – samí pohlední, opálení a usměvaví Španělé:-)), který dohlíží na bezpečnost.

Adrenalin jsme dopřály i našemu tatínkovi, který okusil tobogány pro „velké“ děti a dospělé. Vstup povolen osobám nad 120 cm a do této kategorie taťka spadá. I se zkušeným adrenaliňákem  některé atrakce zamávaly a dovedly mu pořádně zvýšit tep, takže pokud budete chtít utahat nejen děti, ale i manžela, prostředků se tu nabízí spousta:-).

Možná si říkáte, co jsem tam celou dobu dělala já. V bazénech je mořská voda a jsou propojené kolem celého aquaparku. Pokud máte rádi plavání, můžete plavat dokola a pozorovat blázny na tobogánech nebo koukat po palmách. Když chcete relax a klid, najdete ho v zákoutí bazénu, kde je zabudovaná vířivka nebo masážní trysky.

Hodně příjemným překvapením bylo, že program all inlcusive se nevztahuje jen na vstup do aquaparku, ale i na snack bar v aquaparku, takže veškeré nápoje a svačiny byly po celý den bezplatně k dispozici.

undefined undefined

PLÁŽ

Dostupnost pláže z recepce hotelu je asi 2 minuty chůze po promenádě. Na pláži je černý sopečný písek, moře je čisté a jsou v něm docela vlny. Moje tříleté dítko je zatím neustálo, ale já ve svých 32 letech celkem bez problémů. Že bych byla z této pláže naprosto unešená, říct nemůžu, nicméně holky nelenily a objevily pláž v dosahu 10 minut místním busem, kde byla klidná zátoka se světlým pískem a ódy, které na ní pěly, nebraly konce. Jen litovaly, že jí neobjevily hned první den.

undefined undefined

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Během pobytu jsme měli k dispozici sympatickou delegátku. Nevím, jestli to byla Češka dlouho žijící ve Španělku nebo naopak Španělska pobývající nějakou dobu v Čechách. V každém případě byla nápomocná a ochotná vše vysvětlit a zařídit. Představila nám možnosti různých výletů, které řada z nás využila, např. výlet na ostrov Tenerife, jízda ponorkou, výlet na duny apod. Podtrženo, sečteno, pokud bude chtít někdo z Lago Tauurito na chvíli vypadnout, rozhodně má kam:-).

CVIČENÍ A CVIČITELKA

Cvičení a cvičitelka patřily jednoznačně k pozitivům celého pobytu. Dělám si srandu:-). Všichni lidi byli v pohodě a vzájemně jsme si vyšli vstříc co se týče harmonogramu i druhu cvičení. Ráno na terase před hotelem, kdy byl svěží vzduch, jsme zařazovali náročnější cvičení v rychlejším tempu. Většinou to byl bodystyling nebo cardio body. Na podvečerní cvičení jsme měli k dispozici prostory parketu hotelového baru. I když byla klimatizace puštěná, potili jsme se, aniž bychom udělali jediný pohyb, proto jsme toto cvičení jeli v pomalejším tempu a zaměřovali jsme se na posilování problematických partií těla (těch je až dost, takže je pořád, co zdokonalovat) a na protahování a stretching.

undefined undefined

Když bych měla udělat reklamu na dovolenou v Lago Taurito se cvičením s CK Lenkou, tak by to vypadalo asi nějak takhle:

„Od oblasti Lago Taurito můžete očekávat jen to NEJ…

- …NEJ počasí
- …NEJ aquapark s mořskou vodou, vodními atrakcemi a relaxem
- …NEJpříjemnější lidi a NEJochotnější personál, který vám chce zpříjemnit vaší dovolenou
- …NEJvětší výběr jídel
- …NEJzábavnější animační programy s novým programem na každý večer
- …NEJ cvičení a cvičitelku“

Věřím, že pokud jste dosud váhali s tím, kde strávit v roce 2013 týden aktivní dovolené, tak nyní máte už vybráno.

Těším se s vámi na dovolenou Gran Canaria 2013.

Anička Matěnová


© 2023
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16