2. lyžařský zájezd je za námi!

08. 04. 2011

Termín: 26.3. - 2.4.2011
Místo: Rezidence Adamello resort****, Ponte di Legno, Itálie

Po loňském úspěchu ve francouzských Alpách jsme si zopakovali lyžařský zájezd se cvičením, letos však na italské straně hor. Jako již tradičně zájezd vedly instruktorky Monika Švárová a Andrea Kopačková. I přes téměř jarní termín pobytu nás čekaly upravené sjezdovky, kterých jsme si v hojném počtu lyžařských a snowboardových nadšenců užívali celý týden. Slunečné počasí se postaralo o dobrou náladu a skvělý pocit z celé dovolené.

Jak jsme bydleli

Rezidence Adamello resort**** se nachází 150 m od lyžařských vleků a pouze pár kroků je to také do centra vesničky Ponte di Legno. Rezidence nabízí ubytování v apartmánech pro 2, 4 nebo 6 osob. Pokoje jsou vybaveny v moderním, ale horskému prostředí přizpůsobeném stylu a jsou velmi vhodné i pro večerní společenská posezení.

Pro ty, kdo si chtějí po náročném dni plném lyžování odpočinout, je k dispozici relaxační centrum se saunou a whirlpoolem.

 

 

Slunečná lyžovačka (a opalovačka)

Skipas SuperSkiRama, který zahrnuje 340 Km sjezdových tratí, jsme využívali, co nám síly stačily. Nejvíce jsme si však oblíbili středisko Passo Tonale a Ponte di Legno. V odpoledních hodinách jsme ocenili i 3016 m vysoko položený ledovec Presena.
Vzhledem ke slunečnému počasí a téměř jarním teplotám jsme se nepřipravili ani o každodenní „obědové“ opalování v příjemných horských hospůdkách.
Široké a výborně upravené sjezdovky nám dovolovaly podávat poctivé sportovní výkony, a tak jsme si občas dopřáli odměnu v podobě místní speciality, „Bombardina“.

 

 

Cvičení aneb dejme si do těla

O naší dobrou fyzickou kondici se staraly hned dvě instruktorky, takže žádné ulévání nebylo dovoleno.:-) I přes to, že se našli i tací, kteří před večerním posilováním dali přednost lenošení v posteli s výmluvou, že „toho už nasportovali dost“, našla se skupinka poctivých sportovců, kteří každý den chodili „mučit“ svá těla. Instruktorky Monika Švárová a Andrea Kopačková zaměřovaly cvičební hodiny především na posílení rukou, břišních a zádových svalů a velký důraz kladly na stretching, díky kterému jsme byli schopni bez bolesti nohou každý den opět vyrazit na kopec.

 

Večerní zábava - bez té se žádné hory neobejdou :-)

K utužení kolektivu nám pomohla každodenní posezení ve vybraném apartmánu. Večerní zábavě panovala dobrá nálada, společenské hry, kvalitní hudba a dobré pití. Nechybělo samozřejmě ani výborné jídlo, o které se s nadšením staral jeden z účastníků. Proto asi není překvapením, že se občas zapomnělo na čas a zábava se protáhla až do nočních hodin. Ani občasné ponocování nám však nezabránilo, abychom každé ráno byli připraveni zdolávat italské svahy.


© 2024
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16