Hotel Sunny Bay ***

Řecko » Kréta

Hotel Sunny Bay

  • hotel přímo na pláži
  • klidné místo
  • rodinný hotel
  • krásný bazén u hotelu
  • lehátka a slunečníky u bazénu v ceně
  • nedaleko hotelu přímořská promenáda s bary, tavernami...

Web hotelu

http://www.sunnybayhotel.com/

Destinace a letovisko

Kissamos (Kasteli) – typicky krétské městečko s nádhernými plážemi a v pozadí se tyčícími horami. Českým klientům zatím méně známé místo na západní Krétě je ideálním výchozím bodem pro výlety na Gramvousu, Elafonisi, Samarii…. Hotel leží 7 minut od přímořské promenády s bary, tavernami. V centru Kasteli (cca 10 minut) je i řada obchůdků, bankomaty, půjčovny aut a motocyklů… Kissamos (Kasteli) je vhodný pro všechny, kdo touží po klidné dovolené.

Pláž

přímo u pláže - písek smíšený s oblázky (lehátka a slunečníky 5€/den), pro pohodlnější vstup do vody doporučujeme boty

Ubytování

dvoulůžkové pokoje  s možností 2 přistýlek (2.přistýlka možná jen pro děti do 12 let), koupelna (vana nebo sprcha) s WC, lednice, TV, balkón, fén, trezor a klimatizace za poplatek. Rodinné pokoje se dvěma místnostmi na vyžádání za příplatek.

Strava

polopenze - snídaně i večeře jednoduchý bufet

Vybavení

recepce, lobby bar, bar u bazénu, WiFi, venkovní bazén (s mělkou oddělenou částí pro děti), lehátka a slunečníky u bazénu i na pláži, stolní tenis, billiard, minimarket

Náš názor

Rodinný hotel přímo u pláže v klidném místě vhodný pro klienty, kteří nevyhledávají rušná turistická letoviska. Strava je jednoduchá, odpovídající úrovni hotelu, ale velmi chutná. Výhodou jsou prostorné balkony. Všechny pokoje mají  boční výhled na moře nebo výhled na bazén. Promenáda s řadou barů, taveren a restaurací je cca 7 minut od hotelu.

Služby za poplatek

lehátka a slunečníky na pláži (5€/den), klimatizace (5€/den), při zakoupení slunečníků a klimatizace sleva (7€/den), trezor (10€/pobyt), stolní tenis a billiard (3,5€/hodina), půjčovna kol, půjčovna aut a motocyklů

Výlety

poloostrov Gramvousa (37 €), soutěska Samaria (38 €), pláž Elafonisi (40€)..., více info o výletech v záložce "výlety"

Doprava

let, z Prahy do Chanie (transfer z letiště 45 minut), letecká společnost Travel Service (SmartWings), maximální povolená hmotnost zavazadla k odbavení 15 kg - více informací o přepravě zavazadel najdete zde
Od  1.6.2015 se během letu podává pouze sandwich či bageta, 1x rozlévaný nealko nápoj, 1x teplý nápoj (káva, čaj)

Nabídka výletů

Výlety po ostrově Kréta

Kdo navštívil Krétu a poznal rušná střediska severního pobřeží, bude mile překvapen a okouzlen, až jej zavedeme na jih ostrova, kde v létě skoro nikdy neprší a Libyjské moře omývá mohutná rozeklaná skaliska i fantastické pláže. Právě tuto část ostrova si zvolil ke svému zrození Zeus, narodil se zde také král Mínos a v raných dobách křesťanství zde působil svatý Pavel.

Kréta je ostrov, který vás bude inspirovat k hledání a poznávání nových zajímavých míst. Poznáte vysokohorské masívy, horské rokle a zároveň objevíte řadu zajímavých památek z dávné minulosti.

Kréta je největším, nejhornatějším a nejrozmanitějším řeckým ostrovem. Naleznete zde divoké pobřeží, dlouhé rozlehlé pláže, hory dosahující výšky 2500 m n.m. 18 km dlouhou a průchodnou rokli Samaria, ale i malé zálivy, úrodné roviny, malebné rybářské vesničky a těžko dostupné vesnice vysoko v horách. Z jara jsou vrcholky ještě pokryty sněhem, zatímco nížiny jsou doslova posety pestrobarevnou divokou květenou. V létě se vám často podaří zahlédnout mořského orla, který se vznáší vysoko nad skalami vynášen proudem horkého vzduchu.
Historie a mýty z temné minulosti vyprávějí o velkém králi Mínoovi, o statečném hrdinovi Théseovi a o hrůzostrašném Mínotaurovi. Paláce Knóssos a Festos dosvědčují i dnes slavnou minulost ostrova.
Kréta je domovem hrdých, nezávislých a skutečně pohostinných lidí, kteří se naučili mnohokrát v historii nalézt úkryt ve svých divokých a krásných horách a vzdorovat tak vpádu Benátčanů, ničivých Turků nebo německých výsadkářů. Snad právě proto si Kréťané zachovali svoji víru, řeč, zvyky, písně a tance až do dnešních dnů. Mnohé kláštěry se staly střediskem vzdělanost, umění a v neposlední řadě centrem odboje proti vetřelcům. 
Zejména na Krétě vás překvapí bohatství a hojnost řecké kuchyně. Zdejší olivy, fíky a jedlé kaštany patří vedle vynikajících vín, oleje, medu, sýrů, jogurtů a zeleniny k lahůdkám, které určitě rádi ochutnáte.
Běžnou součástí Kréty jsou biologické čistící stanice. Uvidíte pravidelné úklidy pláží a velmi pečlivě se sleduje čistota mořské vody. Také pláže v našich pobytových místech obdržely modrou vlajku EU, která znamená značku nejvyšší čistoty a kvality.
Turistický ruch se soustřeďuje především na severním pobřeží v živých střediscích, která jsou lemována rychlou dálnicí. Jih nabízí více klidu a pohody. Starobylé městečko jihozápadní Kréty Paleochora a příjemná prázdninová osada Plakias vás jistě okouzlí.

 

SOUTĚSKA SAMARIA

Orientační cena: 62 € (+ 16 € vstup, loď), děti 2-12 let  31 € (+ 8 € vstup, loď)

Samaria je nejznámější a jednou z nejkrásnějších krétských soutěsek. Nachází se na západě v kraji Chania. 

Program výletu: Brzy ráno za svítání zahájíte výlet jízdou směrem k Rethymnu a dále serpentinami k náhorní plošině Omalos v Bílých horách. Zde zahájíte svou pouť 18 kilometrů dlouhou soutěskou Samaria, širokou od 3 do 15 metrů a hlubokou až 700 metrů. Putování touto nejdelší soutěskou v Evropě vám zabere asi 5 hodin a v následující zastávce v Aghia Roumeli se můžete osvěžit v průzračném moři na jižní straně Kréty. K večeru pak podniknete asi hodinovou plavbu lodí do Chora Sfakion,kde vás bude čekat autokar a odveze vás zpět do hotelu.

Doporučení: Velice dobrou spor.obuv, opal.krém, dostatek tekutin a pokrývku hlavy.                          

 

KNÓSSOS + NÁHORNÍ PLOŠINA LASITHI

Orientační cena: 54 € (+ 10 € vstupy), děti 2-12 let  27 € (děti 2-18 let vstupy neplatí)

Výlet začíná prohlídkou 5000 let starého Knóssu, poté pokračuje zastávkou v nejznámější vinařské oblasti Peza spojenou s ochutnávkou vína a návštěvou vesničky Thrapsano známou historickou výrobou keramiky, zakončená cestou do pohoří Dykty na náhorní plošinu Lasithi, kde se nachází krápníková jeskyně Dykteon Andron, ve které se údajně narodil vládce bohů Zeus.

knossos  Lasithi

SPINALONGA

Orientační cena: 56 € (+ 2 € vstup), děti 2-12 let  28 € (děti 2-18 let vstupy neplatí)

Tento výlet strávíte na Krétské riviéře u zálivu Mirabello. Plavba na člunu přes třpytivě modrý záliv vás zavede k ostrovu Spinalonga s benátskou pevností a strašidelnými budovami, které bývaly poslední stanicí malomocných na Krétě. Cestou zpět přeplujete potopený dórský přístav Oluns a budeme mít krátkou přestávku na koupání na sousedním ostrově Kolokytha. Poté se vrátíme do přístavu ve vesničce Elounda a budeme pokračovat dále na východ do hlavního města okresu Lasithi - Aghios Nikolaos, kde budete mít možnost prohlídnout si město. Cesta nazpět vede přes oblasti Fourni a Neapolis. V ceně zájezdu je započítáno také jídlo.

Doporučení: Velice dobrou sportovní obuv, opalovací krém, dostatek tekutin a pokrývku hlavy.  

   spinalonga   Spinalonga2

 

VODNÍ PARK - CESTA ZA ZÁBAVOU NA KLOUZAČKÁCH A TOBOGÁNECH

Orientační cena: 33 € , děti 4-12 let  22 €

Pokud budete chtít vystřídat slanou vodu za sladkou, navštivte vodní park. Na klouzačkách a tobogánech si užijí spousty legrace jak malí, tak velcí. Spousta klouzaček pro malé i náročněší vám připraví mnoho milých překvapení. V areálu jsou šatny,obchod i občerstvení. Bližší informace a fotogalerii aquaparku naleznete zde.

Aquapark


SANTORINI - rychloloď

Orientační cena: 154 €, děti 5-12 let  77 € (cena zahrnuje lodní lístek, transfer a okružní jízdu po ostrově)

Pokud během svého pobytu na Krétě budete chtít podniknout plavbu po Středozemním moři, navštivte souostroví Santorini. Po dvouhodinové plavbě Krétským mořem, spatříte ostrov Thira, kde vysoko na okraji vulkánu rozeznáte bílé domky města Fira a Oia. Po výbuchu vulkánu kolem roku 1500 p. K., kdy se větší část ostrova propadla do moře, vznikly další čtyři ostrovy, které patří do souostroví Santorini .Vy se vypravíte na největší z nich, na ostrov Thira.

Po připlutí  nastupujete do autobusu a začínáte okružní jízdu po ostrovu. Během celého dne navštívíte bývalé hlavní město Pyrgos, kde můžete obdivovat zbytky benátské pevnosti, která se zdvihá nad městem. V dálce uvidíte nejvyšší vrchol celého souostroví Profitisilias. Dále se zastavíte v městě Oia, které je považováno za jedno z nejkrásnějších míst v Řecku. A neminete ani hlavní město Fira, kde jezdí pověstná lanovka na vrchol kráteru a nachází se zde muzeum vykopávek, které shromažďuje nálezy města Akrotiri, zničeném při výbuchu sopky.  Samozřejmě, že vám zbude i čas na vykoupání na nádherných plážích Kamáres, které jsou pokryté černým sopečným pískem.

Prostě Santorini, dle některých názorů považované za bájnou Atlantidu ve vás zanechá vzpomínky na celý život...                                   

             Santorini 2             

 

 

 

 

 

Náš tip – pláž Elafonisi

Pokud  budete někdy trávit dovolenou v oblasti Chanie, nezapomeňte navštívit pláž Elafonisi. Podle mnohých je nejkrásnější pláží na Krétě, její poloha v jihozápadním výběžku ostrova ji však činí pro mnoho turistů nedostupnou... Často se o ní mluví jako o evropském Tichomoří. Pláž je krásná, písek na ní je narůžovělý, zbarvený do žluta nebo bílý. Je tu velmi mělko, přes pláž se dá krásně brodit na odlehlejší místa, kde můžete v klidu relaxovat na pláži nebo v mělké, i začátkem sezóny nádherně vyhřáté vodě.

 

  

A nezapomeňte, jen cestováním po ostrově lze objevit skutečnou krásu tohoto ostrova.

Pokud se vydáte po ostrově kamkoli, potkáte na cestách kostelíky, kláštery, malebná zákoutí, městečka s útulnými tavernami, nezapomenutelné soutěsky… a i v odlehlých vesničkách v horách ochutnáte tu pravou řeckou kuchyni!


Poloha hotelu


Zobrazit větší mapu

Další hotely v oblasti Řecko

Hotel Argo**+

Řecko, Karpathos
klidné letovisko nádherné pláže s tyrkysovou vodou - písečné i oblázkové  pěkný prostor na cvičení s výhledem na moř... podrobnosti

Helios Hotel***

Řecko, Karpathos

Apartmány Ammos Beach***

Řecko, Karpathos
přímo na pláži  velmi příjemné a klidné ubytování pěkný prostor na cvičení s výhledem na moře na pokraji hlavního m... podrobnosti