Zdravotní cvičení > SM system

SM Systém - spirální stabilizace páteře, cvičení s elastickými lany pro zdravá záda se zaměřením na správnou funkci nohy a zdravou chůzi, protažení a kloubní rozcvička, uvolňovací cviky na nohy, masáž chodidel, škola správné chůze, relaxace

Jde o metodu cvičení se speciálním elastickým lanem, která Vás naučí správně zapojovat svaly do spirálních řetězců. Tato zřetězení vytváří v těle trakční sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby, a tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zvětšením meziobratlového otvoru se zároveň zmenší tlak na nervový kořen, způsobující vystřelující bolest do končetin. Páteř se vyrovnává do střední linie.

Elastické lano umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé, postupně narůstající síle, která aktivuje svalové spirály. Lze ho uchytit třeba za nohu stolu, za topení, za madlo nebo za očko přivrtané do zdi, v přírodě za strom nebo větev. Může Vás doprovázet na dovolené nebo při sedavém zaměstnání v kanceláři.

SM systém posiluje oslabené a zároveň protahuje zkrácené svaly, a tím navrací tělu optimální pohyblivost, stabilizuje chůzi. Odcvičení základních 12 cviků trvá 10 - 15 minut, s rozšířeným cvičebním programem lze cvičit déle dle chuti, nálady a odhodlání. Ideální je cvičení každodenní!

Kdy začít cvičit:

- bolesti páteře
- akutní výhřez meziobratlové ploténky
- skolióza
- vadné držení těla nejen u dětí - např. kulatá záda, zvětšená bederní lordóza
- zúžený páteřní kanál
- bolesti velkých kloubů
- bolesti hlavy, závratě
- hypermobilita
- snížená plotýnka
- plochonoží
- v průběhu celého těhotenství
- doplněk rekreačního i vrcholového sportu s cílem předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů,    a tím i zlepšit sportovní výkon
- je vhodné pro všechny bez ohledu na věk a pohlavíSM system najdete na těchto pobytech:

© 2024
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16