jiné > Piloxing

Piloxing spojuje dva zdánlivě nespojitelné sporty – Pilates a Box a z každého si vybere to nejlepší. Piloxing je nové cvičení, kterým spálíte kalorie a zároveň posílíte a vytvarujete krásné svaly. To vše různě náročnou, ale zábavnou formou. Není divu, že tato kombinace výbušnosti a ladnosti okouzlila tolik žen v americké Kalifornii a zasáhnout se snaží i v naší republice.

Zatímco Pilates má zvyšovat pevnost a pružnost svalů bez nárůstu jejich objemu, při boxu musí být tělo absolutně zpevněné, používají se pevné a přesné údery a nohy neustále poskakují. Proto se při boxu na rozdíl od Pilates znatelně zvýší tep a začnou se spalovat tuky. Piloxing je vymyšlený prostě chytře: pohyby Pilates protahují tělo, Box spaluje tuky. Odměnou se stane hezká štíhlá zpevněná postava a ne mužsky svalnaté ruce a nohy.

Piloxing působí jako aerobní i silový trénink současně. Některé cvičení je ladné jako při baletu, jiné energické a dravé, chvíli se cvičí i na podložce. Během piloxingu se také tancuje na výbušnou hudbu.

Nových cvičebních metod vzniká mnoho a velká řada z nich vzniká právě spojením dvou již existujících aktivit, právě jako Piloxing. Spojení dvou druhů sportů se podle statistik stává velice oblíbeným, ale také efektivnějším a zdravějším než u běžných fitness. Piloxing k nám dorazil z Kalifornie, kde ho vytvořila všestranná sportovkyně švédského původu Viveca Jensenová.

Vieveca Jensenová si během svého života zakusila mnoho sportů různého druhu. Na vrcholné úrovni se věnovala kulturistice, dále trénovala box, balet a stala se instruktorkou Pilates. Když se rozhodla využít všechny své pohybové zkušenosti, vzniknul nový fitness koncept Piloxing. Chtěla posílit u žen jak kondici tělesnou, tak psychickou.

Nové pohyby mají podle Vievecy Jenesnové spojovat křehkost a něžnost ženy s její nezávislostí a tvrdostí. Obrazem má prý být žena silná, statečná a nezávislá s krásnou a sexy postavou.

A na jakých partiích tento sport pracuje? Viveca Jensen slibuje ploché a pevné bříško, zmenšení objemu stehen a hýždí a celkový štíhlejší profil, který slouží k lepšímu držení těla.Piloxing najdete na těchto pobytech:

© 2023
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16