Hotel Argo**+

Zahraniční pobyt Hotel Argo**+

02. 08. - 09. 08. 2019

Hotel Argo**+ , Řecko, Karpathos
Zobrazit aktuální termíny
 • klidné letovisko
 • nádherné pláže s tyrkysovou vodou - písečné i oblázkové 
 • pěkný prostor na cvičení s výhledem na moře
 • taverny a minimarkety v těsné blízkosti
 • reportáž z cest po ostrově KARPATHOS čtěte zde

12 lekcí Jógy, více info o programu zde


Program pobytu

Instruktor

Lucie Mutinská

Specializuje se na: více o instruktorovi


Ceny

Dospělý* 16790 Kč
3.osoba* 15790 Kč
Dítě 2 - 12 let** 10990 Kč
Termín02. 08. 2019 - 09. 08. 2019
Počet nocí 7
Číslo pobytu194502081

Příplatky a slevy

Příplatek za cvičení 1200 Kč
Příplatek při obsazení pokoje jednou osobou (pouze na vyžádání) 7000 Kč
Dítě 0-2 roky (bez nároku na služby, cena zahrnuje komplexní cestovní pojištění) 400 Kč
Dětská postýlka (nutno objednat předem) zdarma
Příplatek pro seniory nad 70 let 300 Kč

*uvedené ceny jsou za osobu a pobyt při obsazení pokoje minimálně 2 osobami 
**dětské ceny jsou bez cvičení, se 2 dospělými na přistýlce

Pro uplatnění dětských cen nesmí dítě v průběhu zájezdu dosáhnout horní uvedené věkové hranice, slevy za včasnou platbu jsou poskytovány ze základní ceny (pouze pro dospělé) bez příplatku za cvičení. Účast necvičící dospělé osoby je možná s minimálně 1 cvičící osobou.

Pobyt pořádá a organizačně zajišťuje Cestovní kancelář AFRODITA s.r.o.

Cena zahrnuje

 • ubytování na 7 nocí
 • stravování - snídaně
 • leteckou přepravu z Prahy
 • 2x denně cvičení pod vedením instruktora (v případě zaplacení příplatku), více info o programu zde
 • komplexní cestovní pojištění (léčebné výlohy, úraz, pojištění zavazadel, odpovědnost za škodu, doplňkové asistenční služby, pojištění na storno pobytu), pojištění je sjednáno u pojišťovny Allianz, a.s.
 • letištní, bezpečnostní a palivovou taxu
 • služby delegáta

Cena nezahrnuje

 • povinně - pobytová taxa - bude hrazena hotově na místě (cca 0,5 €/den)

 • Podložku na cvičení si vezměte s sebou.

Web hotelu

http://www.karpathos-island.eu/ad/hotel-argo/

Destinace a letovisko

Řecký ostrov Karpathos se nachází v jihovýchodní části Egejského moře v Dodekánském souostroví. Leží mezi ostrovy Rhodos a Kréta. Ostrov je úzký, dlouhý necelých 50 km, s obvodem cca 160 km, láká turisty hledající klidnou dovolenou uprostřed téměř nedotčené přírody, nádherné jsou také opuštěné pláže (na ostrově je cca 100 pláží, z nichž některé jsou přístupné pouze z moře). Hotel se nachází v malém a klidném letovisku Amoopi, cca 8 km od hlavního města Pigadia (přes den spojení linkovým busem, zastávka 150 m od hotelu). Nádherné jsou tu především pláže – malá, tzv. „Mikri“ se zlatavým pískem s krásnou průzračnou vodou, obklopená skalisky, dále pak velká oblázková pláž „Votsalakia“ (nebo také „Megali“). V letovisku je i několik taveren a marketů, nejbližší bankomat se nachází v Pigadii.

Pláž

80 m od písčito-oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Další krásná písčitá pláž, vhodná i ke šnorchlování, je cca 5 minut pěšky od hotelu, slunečníky a lehátka na plážích za poplatek (cca 6 €/den/slunečník a 2 lehátka)

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností jedné přistýlky. Všechny pokoje jsou jednoduše vybaveny koupelnou se sprchovým koutem, WC, fénem, telefonem, rádiem, balkónem nebo terasou s výhledem do vnitrozemí, na letovisko, do zahrady nebo směrem na moře. Klimatizace za poplatek (cca 42 €/týden), chladnička (v ceně), trezor na recepci za poplatek (cca 10 €/týden). Dětská postýlka na vyžádání zdarma. Lůžkoviny a ručníky k dispozici (nikoliv plážové osušky) ve všech pokojích.

Strava

snídaně – rozšířená kontinentální snídaně formou bufetu 

Vybavení

menší hotelový komplex skládající se z hlavní a 3 vedlejších budov (48 pokojů). V hlavní budově vstupní hala s recepcí, vnitřní bar s TV se satelitním příjmem, vnitřní restaurace s venkovní terasou s překrásným výhledem na moře, zahrada. Snack bar  - denně10:00-15:00 h nabízí saláty, hamburgery a toasty. WiFi v recepci zdarma. Prostor na cvičení s výhledem na moře. 

Náš názor

Hotel, místo a celý ostrov Karpathos doporučujeme všem, kteří vyhledávají odpočinkovou dovolenou a nemají rádi přelidněné pláže. Dále těm klientům, kteří netrvají na hotelové polopenzi a rádi vyzkouší stravu v typicky řeckých tavernách v okolí hotelu. Nedoporučujeme pro klienty, kteří vyhledávají luxusní ubytování a bohatý večerní život. Jediné, s čím musí klienti hotelu Argo počítat, jsou opravdu jednoduché snídaně.

Služby za poplatek

klimatizace (42 €/týden), trezor (10 €/týden), lehátka a slunečníky na plážích (cca 6 €/den/slunečník a 2 lehátka)

Výlety

Olympos (40 €), lodní výlet (38 €), ostrov Saria (43 €) - více informací o výletech naleznete v záložce "VÝLETY"

Doprava

z Prahy na Karpathos, doba letu necelé 3 hodiny, transfer z letiště do hotelu cca 20 minut, letecká společnost SmartWings, maximální povolená hmotnost zavazadla k odbavení 23 kg (+ 8 kg kabinové zavazadlo). Letecká přeprava je bezletenková, po odbavení zavazadel získáte na přepážce palubní vstupenku, která slouží jako „letenka“.

Předpokládané časy letů (předpokládané časy letů se mohou měnit) 

odlet Praha - 4.45 h, přílet Praha - 10.45 h 

Nabídka výletů

Karpathos

Olympos - živé národopisné muzeum

Orientační cena: dospělí 40 €, děti 2 - 12 let 20 €

Unikátní možnost vidět to nejzajímavější na ostrově. Během cesty do nejtradičnější vesnice na ostrově, budete mít možnost zhlédnout členitý ráz ostrova a překrásnou přírodu. Olympos, „skanzen“ - dozvíte se mnohé o životě a historii místních obyvatel, uvidíte tradiční kroje, výrobu kožených bot, větrné mlýny a ve volném čase budete moci navštívit tavernu, muzeum nebo si projít zdejší uličky s tradičními obchůdky. Průvodce Vás provede místními úzkými uličkami, kde narazíte na místní ženy oblečené v barevných krojích. Navštívíte tradiční pekárnu s venkovní pecí, typický karpathoský dům místního popa s tradičním řešením interiéru a překvapivým vybavením. Naskytne se Vám unikátní pohled na větrné mlýny. Na závěr procházky navštívíme kostel Panny Marie, který uchovává unikátní zlaté ikony, z nichž některé byly nalezeny teprve před třiceti lety. Následuje volný čas, kdy si můžete například zajít na oběd a ochutnat místní speciality.

Na cestě zpět se zastavíme v další tradiční vesničce Lefkos, která je proslulá hlavně díky krásným plážím. Zde budete mít dost času na vykoupání a osvěžení.

Cena výletu zahrnuje transfer, vstupné do karpathoského domu, česky hovořícího průvodce a komentovanou prohlídku vesnice. 

Karpathos 2015 176 Karpathos 2015 196 Karpathos 2015 205 Karpathos 2015 210 Karpathos 2015 215 Karpathos 2015 261

Blue Day - celodenní lodní výlet s barbecue obědem

Orientační cena: dospělí 38 €, děti 2 - 12 let  19 €

Loď Vás ráno odveze podél východního pobřeží až do zálivu oblázkové pláže Kato Lakos, kde bude první zastávka. Při čekání na barbecue oběd, připravený posádkou lodi, se můžete koupat, potápět v křišťálové vodě, relaxovat či opalovat. Borovice na pláži a stín pod nimi jen umocňují atmosféru tohoto místa a pocit, že jste na nějaké zapomenuté romantické pláži.

Odpoledne s kapitánem doplujete k další krásné pláži ostrova, kde rovněž zakotvíte. Apella byla v roce 2003 vyhlášena nejlepší pláží ve Středomoří. Je to písečná pláž, velice oblíbená i u místních, s nádhernou průzračnou vodou. Na zpáteční cestě do Pigadie loď zakotví na moři a vy budete mít možnost skočit z paluby do moře a ještě se osvěžit u pláže Kyra Panagia. Tento den strávený na moři si opravdu užijete!

Cena výletu zahrnuje transfer, cestu lodí, barbecue oběd, česky hovořícího průvodce. Na lodi je možné zakoupit základní nápoje.

1 705  1 724  1 737 

Ostrov Saria - pirátská námořní základna

Orientační cena: dospělí 43 €, děti do 12 let  21,50 €

Loď odplouvá z přístavu v cca v 8:30. Celodenní lodní výlet Vám umožní prozkoumat neobydlený ostrov Saria u severního pobřeží ostrova Karpathos. Podle historických záznamů zde kdysi stávalo starověké město Nissyros. Stále jsou zde k vidění pozůstatky domů pirátů, postavených v arabském stylu ve středověku. Dnes sem zavítají pouze rybáři, pastevci koz a Vy, pokud se rozhodnete zavítat na toto místo. Váš volný čas zde můžete trávit na krásné oblázkové pláži koupáním v křišťálové vodě a prozkoumáváním mořských jeskyní či členitého pobřeží. Doporučujeme Vám vydat se s průvodcem na výstup k malému kostelíku Saint Zachiria (voda na cestu a zpevněná obuv nutností), odkud se otvírá překrásný výhled. Po výšlapu budete mít čas si odpočinout na pláži a v případě zájmu ochutnat grilované maso či rybu v rámci oběda připraveného posádkou. Následuje odpolední návrat do Pigadie.

Cena výletu zahrnuje transfer, cestu lodí, česky hovořícího průvodce, komentovanou procházku na vrchol. Oběd za příplatek, na lodi je možné zakoupit základní nápoje.

Karpathoský večer - tradiční folklor s večeří

Orientační cena: dospělí 35 € (30 € bez dopravy) , děti do 12 let 17,50 € (15 € bez dopravy)

Dáváte-li přednost zážitkové dovolené tak hurá na to… staňte se Karpathosanem!

Organizovaný večer, který se koná v Amoopi, naplní Vaše chuťové buňky a roztančí Vaše nohy. Můžete si vychutnat vynikající víno a tradiční slavnostní večeři, která má dle místní zvyku několikero chodů, při poslechu chytlavé řecké hudby a populárních řeckých písní. Budete se moct naučit i některé z tradičních řeckých tanců. Klasika, která vždy potěší.

Cena výletu zahrnuje transfer, jídlo, neomezenou konzumaci vína.

A nezapomeňte si půjčit auto nebo skútr a prozkoumat neobyčejnou přírodu a pláže tohoto panenského ostrova!

Mapa středisek a pláží zde


Poloha hotelu


Zobrazit větší mapu