Nabídka výletů
Kácov - tipy na výlety
Zřícenina hradu Kácov
Kácov
Na skalnatém ostrohu nad řekou Sázavou, severně od Soušic se nacházejí zbytky gotického hrádku zvaného Starý hrad. Jeho založení spadá někdy do roku 1352. Do současnosti se dochovaly zbytky hradeb, příkopy a suterén půlválcové věže.
Pivovar Hubertus
Kácov
Provoz pivovaru. Výroba 8 druhů piva Hubertus včetně piv kvasnicových. Plnění do PET lahví, skleněných lahví a sudů. Pokud Vás na pivovaru nezajímá pouze finální produkt, ale i cesta jakou se k němu dospěje, neváhejte a objednejte si exkurzi v pivovaru Kácov. Každou exkurzi je nutné předem objednat, abychom Vám mohli věnovat dostatek času, a lze ji kromě ochutnávky piva spojit i s příjemným posezením v pivovarské restauraci.
Malé muzeum techniky
Kácov
V obci Kácov na břehu Sázavy můžete navštívit Malé muzeum techniky, ve kterém uvidíte 70 motocyklů české a slovenské výroby, historické fyzikální modely, modely technických principů, řezy motorů, krystalové přijímače, měřící přístroje a mnoho dalších technických zajímavostí.
Zámek Kácov
Kácov
Historie kácovského zámeckého sídla se začala psát v polovině 14. století, kdy na jeho místě vznikla středověká tvrz. V polovině 17. století byla přestavěna na jednoduchý barokní zámek, který získal svou dnešní podobu po rozsáhlých úpravách v letech 1727-33. Později byl chodbou propojen se sousedním kostelem. V zámku si prohlédnete expozice historických radiopřijímačů a historie Kácovska – letovisko Kácov. Expozici historických motocyklů najdete v zámecké kavárně. V infocentru si můžete zakoupit suvenýry.
Spatříte Modrý salónek, zámeckou chodbu či výstavu panoramatických fotografií Kácova a Posázaví a dobových pohlednic. V obrazové galerii se pořádají různé krátkodobé výstavy.
Půjčovna lodí a raftů V-servis
Kácov
Provoz výpůjčního a sběrného místa lodí. Zapůjčíme kanoe Vydra, Roka, Samba, Baraka, rafty Colorado6, vše s potřebným vybavením a dopravou.
Arboretum a meditační zahrada
Kácov
Arboretum se nachází na severozápadě městyse Kácov, založeno bylo v roce 2014. Je zaměřeno na didaktickou, vědeckou, sbírkovou a populárně naučnou činnost. Přístupné je zdarma po celý rok. Zahrada IRIS je spojením přírodní a naučné zahrady, která volně navazuje na starý ovocný sad a je volně přístupná. Rozprostírá se na ploše asi jednoho hektaru v Kácovské pahorkatině, v členité krajině povodí řeky Sázavy. Právě díky svahovitému charakteru krajiny a přirozeným říčním terasám se v zahradě daří různým rostlinám a dřevinám, na kopci spíše těm, které milují slunce, ve svahu zase takovým, které k životu potřebují vlhko a stín. S tím, jak se proměňuje charakter krajiny, mění se i samotná zahrada. V dolní části najdete zahradu vzrostlou, plnou dřevin a rostlin, které nabízejí příjemný stín. Nechybí tady popisné tabule, ze kterých se dozvíte o zdejší zeleni základní informace. Zahrada je tak také místem, na kterém se snoubí intuitivní a odborné poznávání. Při mírném stoupání přibývá různých smyslových prvků či chodníčků z přírodních materiálů a zahrada se proměňuje v místo k meditaci a odpočinku. Rostliny zároveň rostou v promyšlených celcích, které navozují příjemnou atmosféru.
Tichonický Vodopád
Tichonice
Čtyřstupňový Tichonický vodopád se nachází na přítoku Sázavy jen pár metrů před jeho ústím. Potok zde přepadává přes skalní masiv s převýšením celkem 15 m.
Podél potoka vede vyšlapaná pěšina. Dostat se k samotnému vodopádu je však kvůli skalnatému terénu o něco náročnější.
Tvrz Otryby
Soběšín - Otryby
V obci Otryby v areálu průmyslového areálu kdysi stála mladší tvrz patrně z 16. století. Osoba stavitele ani důvod vzniku nejsou známy. Do dnešní doby se zachovaly pouze zbytky sgrafitové výzdoby.
Rozhledna Petrovice II
Petrovice II
Ocelová konstrukce byla zpřístupněna v roce 2005, její vyhlídková plošina se nachází ve výšce 30 metrů a vede na ni 158 schodů. Z rozhledny se před vámi rozprostře kruhový výhled na okolí, od Prahy až po Železné hory. Klíče je možné vyzvednout na obecním úřadu nebo v rodinném domku č. 18 (paní Hanušová).
Zvonice Petrovice II
Petrovice II
Hranolová dřevěná stavba z roku 1904.
Vesnická památková zóna Losiny
Petrivice II
Obec byla vyhlášena vesnickou památkovou zónou v roce 2005. Jedná se o malou vesničku se staveními s prvky lidové architektury.
Čertova vyhlídka
Čestín - Polipsy
Moc hezká a příjemná vyhlídka s krásným výhledem na Kácov.
Rozhledna Babka
Zruč nad Sázavou - Dubina
Nová dřevěná rozhledna je 28 metrů vysoká, vyhlídková plošina se nachází ve výšce 24 metrů. Vede na ni 130 schodů. Z rozhledny se naskýtá výhled na blízké i vzdálenější okolí.
Kolowratská věž
Zruč nad Sázavou
Zrekonstruovaná Kolowratská věž sloužila ve středověku jako hradní hláska, ale také jako sklad zbraní. Uvnitř věže naleznete expozici středověkých zbraní. Pro děti je v každém patře připraveno interaktivní formou seznámení s historií, dobovými nástroji a zbraněmi připomínající obranu hradu ve středověku. Z vrcholu věže se vám pak naskytne krásný výhled na celý zámecký areál.
Zámek Zruč nad Sázavou
Zruč nad Sázavou
Trojkřídlý pseudogotický zámek s třípatrovou věží byl postaven v letech 1872–78 na základech zchátralého renesančního objektu. Další úpravy proběhly v pseudogotickém slohu podle návrhu českého architekta Jana Vejrycha v letech 1891–92. Byla zbořena část hradeb, vystavěna novogotická vstupní brána a především byl zámek obohacen o gotické štíty, věžičky a vikýře. V současnosti zde můžete obdivovat prostory připomínající poslední majitele, rodinu Schebků, včetně kaple a věže. Z věže užasnete nad výhledem na starou část městečka, řeku Sázavu a Posázavskou dráhu, vybudovanou v roce 1903.
Vodácké muzeum
Zruč nad Sázavou
Expozice ukazuje především vývoj lodí od dřevěných, přes laminátovou, po rafty. Prohlédnete si zde kolem 30 lodí. Shlédnete zde i mnoho dalších exponátů týkajících se vodáctví, jako jsou například vodácká výzbroj a výstroj či tábornické potřeby.bVstupenky do vodáckého muzea se kupují v infocentru zámku. 327 531 327.
hrad Český Šternberk
Český Šternberk
Gotický hrad byl založen Zdeslavem z Divišova před rokem 1241.
V průběhu let zaznamenal několik úprav, které ovlivnily jeho výslednou podobu. Zásadní barokní přeměnou prošel po skončení třicetileté války, kdy byly upraveny především interiéry. V roce 1751 byl přistavěn dolní zámek. Zde byly umístěny byty úředníků a kanceláře. Prohlídková trasa vás zavede do bohatě vybavených a štuky zdobených reprezentačních pokojů, barokní kaple sv. Šebestiána s rokokovým oltářem nebo do snídaňového pokoje se stříbrnými figurkami. Za pozornost jistě stojí sbírky grafických listů ze 17. století, porcelánu nebo loveckých trofejí.
Hladomorna hradu Český Šternberk
Český Šternberk
Hladomorna chránila hrad od jihu. Dnes je přístupná návštěvníkům hradu a je z ní zajímavý výhled do údolí Sázavy a částečně na hrad samotný. Předsunutá mohutná bašta byla vybudována Petrem Holickým ze Šternberga na přelomu 15. a 16. století