Zámek Loučeň

27. 10. 2011

Ten, kdo miluje přírodu a nebyl v Loučeni, tak by měl co nejdříve vyrazit pár kilometrů za Prahu. Najdete zde nádherný zámecký park, ve kterém je spousta tajemství a zábavy. Pro milovníky dobrodružství jsou zde dvě bludiště a devět labyrintů, které jsou postaveny z různých materiálů... od kamenů, dlaždic, stromků po dřevěné kůly a nebo jen tak vtěsnané do trávy... My jsme si prošly s holkama všechny a měly jsme zábavu na půlku odpoledne.

Celý zámecký park je známý výsadbou nejrůznějších druhů stromů. Jsou v různých tvarech a velikostech a ze všech dýchá tajemná atmosféra. Zvláště teď na podzim, kdy byla většina stromů zapadaná v barevném listí. Pro ty, co rádi fotografují, je to úžasná kompozice.Kdybyste se chtěli vydat na zámek, tak si rezervujte hodinku času a rozhodně se běžte podívat. Zámek je krásně vyzdoben a většina věcí v něm je původní, včetně nádherné jídelny, kde jsme se mohly vyfotit a také knihovny, ve které by se daly trávit hodiny času. Zámkem vás provede průvodce v dobovém kostýmu. Dozvíte se spoustu zajímavých informací, třeba kdo vypravil do světa první taxi.Doporučujeme určitě procházku ke studánce s názvem Boží voda, který v té době byla léčivá a byl u ní postaven kříž, aby se lidé mohli modlit k odvrácení moru a války. Cestou ke studánce projdete kolem krásné vily se zahradou, která nese název U lesní víly a určitě potkáte i krásné koně.CK Lenka vybrala zámecký hotel Maxmilián, abyste se cítili jako v pohádce. Jednoduše zařízené pokoje jsou příjemné, a když kráčíte po schodišti ze dřeva, cítíte se opravdu jako na zámku. Hotel má menší kongresový sál, kde jsme s holkama řádily při aerobiku a poté jsme rovnou skočily do bazénu se saunou, který byl skoro vedle.

V neděli, když jsme opouštěly s těžkým srdcem tak krásné místo, jsme jely do nedalekého Nymburka, kde jsme obuly brusle a vyrazily 8km směrem Poděbrady po cyklistické stezce, která vede podél Labe.

Musím říct, že tento pobyt byl jeden z nejlepších, který jsem dosud absolvovala.

Holky, děkuju a velké díky patří i naší (CK) Lence, že pro nás vždy vybere to nejlepší!!! :-)

S pozdravem, Irča Zoubková


© 2023
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16