Užijte si tradiční Řecko! Připravujeme pro vás na léto 2013 pobyty na řeckém ostrově Meganissi…

16. 08. 2012

Zatímco většina vás, klientek, tráví léto dovolenou, u nás je to jinak. Léto trávíme přepravováním cvičebních pomůcek ze zájezdu na zájezd křížem krážem republikou, a především zkoumáním přímořských letovisek a objevováním nových možností k pořádání pobytů.

Na jaře jsme objevili hotel Esperides**** na jednom z Yonských ostrovů – na Meganissi. Takže zajistit letenky, místa v hotelu, přibalit notes na zápisky a kvalitní fotoaparát a s kolegyní vyrážíme na průzkum.

Začátek cesty se bohužel nakonec projevil dost dramaticky a důvodem byl právě zmíněný fotoaparát. Protože jsme věděli, že hotel se nachází na skále a jediná možnost, jak získat kvalitní fotky, je pořídit je z moře, tj. z velké dálky, přibalila jsem i přídavný objektiv, vše sbalila do speciálního batůžku a hurá na letiště…

Let byl pohodový až do momentu přistání, kdy jsem si uvědomila, že foťák nemám a že jsem ho nechala ležet neznámo kde na letišti v Ruzyni! Začalo telefonování do Prahy, nervák, jak pořídíme kvalitní fotky… Cca po 2 hodinách nervů, sháněním alespoň jednorázového fotoaparátu, byl můj foťák v Praze nalezen…nechala  jsem ho zkontrolovat rengenem a to bylo také mé poslední setkání s ním…  odtud jsem si ho prostě už zapomněla vzít! Takže se omlouváme, fotek jsme přivezli poskrovnu a zdaleka ne v kvalitě, kterou jsme si představovali…

No a zpět do Řecka. Přistáli jsme na malém vojenském letišti poblíž ostrova Lefkada, odkud následně jezdí trajekty na ostrov Meganissi. Možnosti jsou 2 – buď z města Lefkada (cca 60 minut) nebo z dalšího střediska na Lefkadě – z Nidri (cca 25 minut). Lodě na Meganissi připlouvají do přístavu Spilia (5 minut do hotelu), ve výjimečných případech do hlavního „města“ Meganissi – do  Vathi (cca 15 minut do hotelu).

Ostrov Meganissi  je malý ostrůvek, nezasažený turismem, kde žije 300 stálých obyvatel, a to stále tradičním způsobem života. Pokud vám vyhovuje klidná dovolená, umíte si představit život bez nočních barů a diskoték, vřele můžeme doporučit.

undefined undefined

Hotel Esperides****

Hotel Esperides**** je jedním ze 2 hotelů na ostrově (další hotel je výrazně nižší kategorie, a pak už jsou další možnosti ubytování na ostrově jen v soukromí). Hotel se skládá z 5 pavilonů a má cca 60 pokojů.

Většina pokojů je 2lůžkových, ale hotel disponuje i 3lůžkovými, prostornými pokoji. Na vyžádání jsou možné 2 nádherné suity s velikými terasami. Výhoda je, že všechny pokoje jsou orientované na moře a vzhledem k umístění hotelu je opravdu na moře ze všech pokojů moc krásný výhled (pokud některé ze stromů nečekaně rychle nevyrostou a nebudou někde malinko clonit). Všechny pokoje mají lednici (event. za příplatek minibar), klimatizaci v ceně, balkón, fén.

Strava se podává v restauraci (polopenze – snídaně bufet, večeře kombinace bufet + servírovaná, ale při vysoké obsazenosti je i celá večeře podávána formou bufetu) také s nádherným výhledem na moře, dále je u hotelu restaurace a la carte (za poplatek), bar u bazénu a plochy na cvičení jsou hned 2 – jedna nádherná venkovní s výhledem na moře, druhá krytá.

undefined undefined

U hotelového bazénu jsou lehátka a slunečníky (zdarma), WC i sprchy. Plavání nebo odpočinek u  bazénu a výhled na okolní ostrovy Skorpios, Lefkada... nebo v odpoledních hodinách na mořskou hladinu posetou jachtami je úchvatný. Ručníky si mohou klienti za vratnou kauci 5€ půjčit (jsou denně vyměňovány).

A naše hodnocení? Hotel je nádherném místě, pro klienty, kteří hledají klid, pohodu, ideální. Polopenze je dobrá, ale ničím nepřevyšuje standard menších řeckých hotelů. Pokoje prostorné, čisté. Podle našeho soudu by mu spíš slušela kategorie ***+, ale pokud se rozhodnete strávit vaši dovolenou právě tady, zklamaní odjíždět nebudete. 10  minut od hotelu pěšky je vesnička Spartochori – rázovitá vesnička s křivolakými uličkami. Je tu vynikající taverna, 2 minimarkety, kafeterie.

Pláže

Jak je patrné z fotografií, hotel neleží přímo u pláže. Na ostrově Meganissi je mnoho pláží, na některé se lze dostat pouze z moře. Všude je křišťálově čisté moře, ale není tu žádná čistě písčitá pláž. Některé pláže bychom vzhledem k jejich velikosti nazvali spíš „plážičky“. Najdete tu zpravidla soukromí, ale na většině není žádné vybavení – taverny, možnost najmout si lehátka, slunečníky…

Jednou z větších pláží je pláž Rocca, je i nejblíž od hotelu – u přístavu Spilia, pod vesnicí Spatochori -  a hotel tam i zpět zajišťuje transfer zdarma (cca 3 minutky). Pláž je oblázková, místy smíšená s hrubším pískem. Na pláži jsou taverny, sprchy, WC, možnost pronájmu lehátek a slunečníků (1 slunečník + 2 lehátka cca 7€/den).

Další z větších pláží se shodnými službami jako Rocca je pláž Fanari. Na tuto pláž zajišťuje hotel transfer za 5€ (tam i zpět). V její bezprostřední blízkosti je malá, divoká, ale nádherná pláž Kerakofola.

Další pláže na ostrově jsou např. Agios Yannis (nejdelší pláž na ostrově, možnost pronájmů lehátek a slunečníků), Atherinos, Glosa, Pasomaki, Elia beach. Na většinu pláží vás zaveze hotelový taxi za poplatek, na některé se dá dostat jen lodí – tu si na ostrově můžete pronajmout a řídit sami (licenci nepotřebujete) nebo - pokud si stejně jako my nejste jisti svým životem - lze najmout loď i s „řidičem“. Všechny uvedené služby vám zajistí na hotelové recepci.

undefined undefined

No a kam večer? O tom, že je večer kam si vyjít, nás přesvědčilo pár dní v hotelu. Ten působil prázdným dojmem, ale před půlnocí se klienti začali scházet u baru u bazénu. Večer se můžete projít a dát si skleničku ve vesničce Spartochiri. Moc příjemná a pěkná je promenáda v městečku Vathi (hotel opět zajišťuje večerní transfer - cena 3€ tam i zpět).

A náš dojem? Dovolená na Meganissi v hotelu Esperides**** bude vyhovovat všem klientům, kteří mají rádi pohodu, klid, dokáží si vychutnat chvilky strávené u hotelového bazénu s okouzlujícím výhledem, využijí rozmanitost pláží a nevadí jim cestování za plážemi (ale vzdálenosti jsou malinké, nemusíte se bát, že strávíte svou dovolenou v taxiku a finančně zruinovaní:-)). A kdo by si chtěl pobyt zpestřit, stačí se vydat na 25 minut vzdálený ostrov Lefkada, třeba jen vychutnat atmosféru pobřežní promenády v přístavu Nidri. Nebo si pronajmout auto, skutr, využít místní autobus a strávit den na některé z nádherných pláží Lefkady.

Přejeme vám krásnou dovolenou a budeme se s vámi těšit na viděnou na ostrově Meganissi v létě 2013!

Lenka Nehodová  + instruktoři i zaměstnanci CK


© 2024
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16