Pohodový víkend ve Sportpenzionu Pohoda

05. 11. 2012

Máme pro vás reportáž z dalšího povedeného víkendu! Tentokrát se pobyt konal ve Sportpenzionu Pohoda v Letkově u Plzně. Pobyt vedla naše zkušená instruktorka Terezka Semrádová a vše klaplo na jedničku! Po přečtení této rekapitulace pobytu, kterou pro vás Terezka sepsala, vás to nenechá sedět doma a jistě se na nějaký stejně vydařený pobyt s námi a s Terezkou vydáte!

Na víkend jako lektorka jsem se moc těšila. Byl to můj první sportovní víkend a tak jsem měla i trošku trému, jaká děvčata se mnou pojedou, jak se jim cvičení bude líbit, jestli některé znám, a další a další myšlenky mi probíhaly hlavou při cestě z Prahy do Letkova u Plzně. Cesta autem trvala přibližně 45 minut, dálnice byla bez problémů průjezdná, takže cesta ubíhala pohodlně.


Po příjezdu na parkoviště penzionu jsem byla velmi mile překvapena, jak krásný penzionek je. Na recepci se již cvičenky přihlašovaly na sobotní masáže a vířivky, kosmetiku a pedikúru. Pojaly to opravdu relaxačně a jako rozmazlovací víkend. To ale ještě netušily, co je na lekcích se mnou čeká. :)


V pátek, po ubytování a rozkoukání se po penzionku a seznámení se s personálem, který byl velmi příjemný a vstřícný, jsme se sešli v malé tělocvičně v budově penzionu a navzájem se představili. Když jsem zjistila, že zde mám zastoupení i ve svých cvičenkách, trochu se mi ulevilo a počáteční nervozita opadla. Celý tým slečen, žen, dam a dokonce i dvou mužů byl skvěle sestaven z usmívajících se lidiček, kteří se těšili na radost z pohybu. Na první hodině v pátek odpoledne jsem pohybové nadšence seznámila se základy pilates, které jsou důležité nejen pro správné držení těla při samotném pilates, ale také při dalších lekcích, aby cvičení bylo přínosem a nedošlo ke zranění způsobenému špatně vedeným rychlým pohybem. Zde všichni, i muži, poznali a vyvrátili špatné předsudky, že lekce pilates je nuda a je to jednoduché a snadné cvičení. Po cvičení jsme se sešli společně v restauraci a u jednoho stolu jsme povečeřeli a probírali věci, které se na lekci nestihly. Lahvinka vínka a šlo se na kutě.


V sobotu ráno jsme se sešli v nádherné velké tělocvičně, která je nově postavena jako samostatná budova hned vedle budovy penzionku. Začali jsme kardio BOSU, což mělo veliký úspěch. Všichni se zaručeně probrali a byli připravení na další „cvíčo“. Poté jsme posílili svaly na BOSU a zjistili, že i zde jsou svaly, o kterých moc nevíme, ale o to více potřebují posílit. Balanční cvičení na BOSU je podle mého názoru velmi přínosné na vyrovnání svalových disbalancí zábavnou formou. Po ranní rozcvičce byla zasloužená snídaně, kde nikdo neřešil dietu a nějaké omezování v jídle. Dopoledne se všichni rozprchli, někdo zůstal na penzionu a užíval si šikovné ruce zdejší masérky, jiní se vrhli do středu Plzně, aby poznali zajímavosti města.


Před večeří jsme měli lekci Flowtonic, klouzání na podložkách po podlaze. Tady už někteří začali malinko stávkovat, že je bolí tu a tam a tady. Zvolila jsem tedy volnější formu cvičení na podložkách Flowtonic s doplněním cviky pilates.
Večeře opět probíhala v duchů skvělého jídla, vínka a klábosení. Musí se uznat, že i místní kuchař se snažil.
Všichni jsme však zalezli do postýlek o pár hodin dřív než v pátek, čím to asi bylo??? :)
No a nedělní lekce, moje srdcovka, PortDeBras, balet pro veřejnost. Zde už jediný, kdo se mohl hýbat, jsem byla asi já. :) Příště nejspíš budu muset zvolit poněkud volnější formy cvičení. Na PortDeBras jsme tančili na krásné písně, které každého z tanečníků pohladily po srdíčku.

 


Po opět velmi bohatě prostřené snídani jsme se rozloučili a vyrazili vstříc našim domovům. Někteří s předsevzetím, že určitě začnou pravidelně navštěvovat cvičení, které jim za víkend přirostlo k srdci nejvíce, jiní uháněli podělit se o nové zážitky se svými nejbližšími. Pokud jde o mne, opouštěla jsem Letkov u Plzně s pocitem dobře vykonané práce pramenící z nově nabité energie a s vidinou budoucích podobných pobytů, které zcela jistě navštívíte i Vy! Moc se na vás všechny těším. Určitě si to spolu užijeme. :)


© 2024
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16