Kanárské ostrovy - připravili jsme pro vás

06. 04. 2010

Každý rok přemýšlím, co připravit na další sezónu, jaké destinace nabídnout a jaké nové trendy do pobytů zařadit. Zájem o „ levné destinace” opadá, pobyty bez stravy již také nejsou v kurzu (zjistila jsem a souhlasím, že kvalita stravy je jedním ze základních požadavků dobře strávené dovolené).

Kanárské ostrovy!

Španělsko i Kanárské ostrovy byly, jsou a budou vyhlášené kvalitní stravou. Nejen pověstné „švédské stoly” v hotelech, ale i příjemné restaurace je opravdu na místě chválit.

Služebních cest, které jsem strávila sama bylo dost. Vzala jsem kamarádku a vyrazila na průzkum. Tipy jsem měla, teď jen vybrat. Ve dvou se opravdu cestuje lépe.

Do Puerta de Mogán, které je nedaleko hotelu  Lago Taurito, se bez problémů cca za 1,5 € dostanete autobusem. Je to nádherné městečko s písčitou pláží (s pískem dovezeným ze Sahary), plné bílých domečků obsypaných květinami a protkaných kanály. Na místním trhu nás sice nic neoslovilo, ale „mořští vlci”, kteří byli ochotni nám zapózovat s čerstvými úlovky, úžasný oběd v přístavu, to byly zážitky, které si budu dlouho pamatovat. Stejně tak se autobusem bez problémů dostanete do hlavního města Las Palmas, které určitě stojí za návštěvu.

Pro další cíle, které jsme chtěly navštívit, jsem se rozhodla půjčit si auto (jak se ukázalo kromě poměrně nízké maximální rychlosti na dálnici nás žádné nástrahy nečekaly).

 

Úžasná zákoutí

Itinerář připravený, usedla jsem za volant a kamarádce předala průvodce po ostrově a plán cesty. Cílem cesty bylo (doporučuji všem, dá se bez problémů zvládnout, popisy najdete ve všech průvodcích) městečko Firgas, kráter Bandama a obydlí Guančů (původní obyvatelé Kanárských ostrovů). Při prvním odchýlení z cesty má navigátorka nalistovala v průvodci část „Kam na jídlo” a náš itinerář cesty se začal trochu „zahušťovat”. Musím, ale říct, že jsme našli (dle průvodce vyhlášenou) úžasnou rodinnou restauraci ukrytou v zahradě ve Vega de San Mateo - La Veguetilla. Stále jsme hledaly vyhlášenou jeskynní restauraci až jsme jí našli v městečku Las Meleguinas - restaurace Las Grutas. Po obědě (jen víno a sýr), nám obsluha ukázala všechny jeskynní prostory a my si vychutnávaly klid, samotu a víno pod spoustou dozrávajících avokád. Součástí restaurace je i hotel, ale hlavně bazén a tenisové kurty. Trocha osvěžení v bazénu a pokračovat v cestě. Závěr cesty - relaxace v údolí Barranco de Guayadeque, kde si v horách mimo dosah mobilních oper

átorů udělali lidé ve zdejších jeskyních obydlí po vzoru Guančů, byl opravdu zlatou tečkou.

 

Nemusíte jen cestovat

Pokud Vás cestování nebaví, určitě Vás zaujme nabídka parfémů a kosmetiky za vynikající ceny i samotná kvalita hotelu Lago Taurito, který jsme pro letošní rok vybrali. Pokud přemýšlíte, že pobyt na Gran Canaria pojmete jako rodinnou dovolenou neváhejte! Vy si zacvičíte (s výběrem instruktorky Vám samozřejmě pomůžeme), Vaši partneři si mohou zahrát tenis nebo squash na venkovním kurtu, golf a využít venkovní fitness. Vaše děti budete asi jen těžko dostávat z aquaparku, který je přímo u hotelu a V CENĚ, společně můžete relaxovat ve venkovním whirpoolu na terase hotelu.

Přejeme Vám krásnou dovolenou!
Těšíme se na viděnou a pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, jsme Vám k dispozici.

Kolektiv CK Lenka

 

 

Novinky v nabídce 2013.pdf


© 2024
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16