Ischia – termální perla Středomoří... nejprodávanější zahraniční zájezd roku 2012

04. 11. 2011

Úžasný ostrov termálního původu v Tyrhenském moři, cca hodinu trajektem od Neapoli. V podzemní vrstvě Ischie se skrývá největší koncentrace termálních pramenů v Evropě. Horké termální prameny objevili na Ischii už Římané a k terapeutickým účelům jsou využívány od 16. století. Lázeňská zařízení a parky učinily z Ischie světoznámý ostrov navštěvovaný miliony lidí. Pokud navštívíte tento malebný ostrov, budete se určitě vracet zpět! A navíc se zbavíte různých zdravotních potíží, neboť už jenom termální koupele patří k nejúčinnější léčbě revmatických, kloubních, nervových či neurologických potíží, ale i gynekologických problémů nebo problémů látkové výměny.

Ostrov o rozloze 46 km2 s vysokým a skalnatým pobřežím dlouhým 37 km, nejvyšší horou Monte Epomeo s výškou 788 m n. m., je úžasným cílem pro klienty, kterým nevyhovuje trávit dovolenou v obřích all inclusive objektech, kde téměř jediným pohybem je přesun z pokoje k baru či bazénu a naopak chtějí poznávat, cestovat, relaxovat…

Proč vyrazit právě na Ischii?

Pro koho pobyty na Ischii doporučujeme:

•    pro klienty, kteří v rámci své dovolené chtějí pro své zdraví udělat i něco víc! Nádherné termální parky s komplexy termálních bazénů o různých teplotách s léčivými účinky  určitě za návštěvu stojí.
•    pro klienty, kterým nevadí jednodušší ubytování ani skutečnost, že hotel neleží přímo na pláži. Ischitánci jsou velmi pyšní na své přírodní bohatství a nemají potřebu lákat klienty na luxusní hotelové resorty, které by nádhernou přírodu Ischie pouze narušily.

Pro koho pobyty podle nás vhodné nejsou:

•    pro klienty, kteří chtějí strávit dovolenou u hotelu a které cestování a objevování unavuje
•    pro klienty, kteří vyhledávají luxusní ubytování a hotel přímo na pláži. Takových hotelů je na Ischii poskrovnu a určitě nepatří do cenové kategorie hotelů na „cvičební pobyty“.
•    pro klienty, kteří chtějí cestovat s malými dětmi. Skutečnost, že hotel, který jsme vybrali pro naše pobyty, neleží přímo na pláži, je jen jedním z důvodů. Dále většina termálních parků sice pro děti do 14 let účtuje snížené vstupné, velmi často je však vstup dětí do bazénů ze zdravotních důvodů zakázán.

Ubytování

Pro pobyty se cvičením jsme vybrali hotel Viktoria Park*** . Vzhledem k relaxačnímu charakteru ostrova budou připraveny především pobyty s „klidnějšími“ druhy cvičení – Yoga, Pilates, Power Yoga...
Hotel Park Victoria*** se nachází ve Foriu na západě ostrova, cca 8 minut pěšky úzkými uličkami lemovanými kostelíky k centru s obchůdky, tavernami, bary...
Nejbližší pláž od hotelu Cava dell Isola je cca 15 minut pěšky od hotelu. Další pláž ve Foriu Citara v těsné blízkosti nejznámějšího termálního parku Posseidonovy zahrady se nachází cca 30 minut pěšky od hotelu.

Termální parky

Termální parky, kterých je na ostrově nespočet, rozhodně doporučujeme! Některé z nich (např. Posseidonovy zahrady nebo Negombo) leží přímo na pláži a v ceně vstupného (cca 28 – 30 €) jsou kromě termálních bazénů v parku i lehátka se slunečníky na pláži, která je součástí termálního parku.

Kam na výlet?

Pro poznání ostrova doporučujeme řadu nabízených výletů: nejoblíbenější celodenní výlet lodí kolem ostrova s obědem a koupáním (cca 40 €). Dalším z možných výletů jsou např.: půldenní okruh busem okolo ostrova (cca 17 €), ischitánský večírek v nejvyšší vesnici ostrova s neomezenou konzumací vína, občerstvením (cca 30 €), dále výlety na ostrov Capri, na Vesuv a do Pompejí, do Neapole, na Amalfitánské pobřeží...ale všechno se stihnout nedá, je taky třeba trochu relaxovat :)

Více informací najdete zde: https://www.cklenka.cz/hotely/wellness/park-victoria/

Cestování po ostrově

Pro cestování po ostrově rozhodně doporučujeme využít místní autobusovou dopravu, která vám umožní se bez problémů pohybovat po celém ostrově.
Rozhodně nedoporučujeme cestovat po ostrově vlastním autem! Každé ischitánské auto má prý alespoň jeden šrám, ale skutečnost je taková, že všechny (mimochodem velikosti kategorie Fiat Panda, Punto...) mají šrámy kolem celého auta a v důsledku jízdy v křivolakých uličkách lemovaných místy kamennými zídkami jezdí dokonce velmi často bez zpětných zrcátek .
Ale cestovat po ostrově určitě stojí za to, k vidění je toho opravdu hodně – Aragonský hrad, Lacco Ameno se svým pověstným symbolem zvaným „Fungo“ (houba) – původní lávové vyvřeliny , kterou moře a vítr opracovaly do dnešní podoby. Dále jsou tu překrásné pláže Maronti a Cavascura nebo nejteplejší místo ostrova Sant Angelo, kde nejsou silnice, jen schody a uličky přístupné pouze pěšky. Nacházejí se tu i termální parky Afroditiny a Appolonovy zahrady a Tropical park. Určitě si nenechejte ujít návštěvu pláže Sorgeto (přístup po schodech, doporučujeme obuv do vody). Záliv Sorgeto je  známý horkými prameny, které vyvěrají přímo do moře, takže se zde i v zimě můžete koupat. Jsou to téměř nejteplejší prameny na ostrově jejichž teplota má 75°C.

Termální vody

Ostrov Ischia je velmi bohatý na různé termální prameny a páry (fumarole), které vyvěrají z hlubin. Díky nim je ostrov známý celému světu. Moderní termální centra spojuje vysoký stupeň kvality služeb s lékařskou léčbou. Koupele v termální a minerální vodě a kúry s přírodním bahnem jsou velmi oblíbenou a léčivou terapií.

Minerální a termální koupele

Zahrnují koupání ve vanách a bazénech s minerální vodou o různé teplotě (37-39˚C, po dobu 15-20 min.), pak pacienti odpočívají. Minimum je 12-15 koupelí denně. Tato kúra je předepisována lidem trpícím ekzémy, revmatizmem, gynekologickými infekcemi a poruchami metabolismu.

Bahenní zábaly

Jako materiál pro bahenní zábaly se používá originální vulkanická hlína, která se ponechává 6 měsíců "zrát" v nádržích s minerální vodou. V některých místech má bahno radioaktivní účinky, je bohaté na minerální soli a je velmi horké. Bahno se aplikuje lokálně nebo celkově a nechává se 20-30 min. působit, pak je pacient osprchován a uložen do minerální lázně, která má saunový efekt. Tato kúra je doporučována pacientům s kožními problémy, gynekologickými infekcemi a na zlomeniny.

Inhalace

Jsou také velmi oblíbené a zvláště vhodné pro pacienty trpící bronchitidou. Doporučuje se 18-20 aplikací denně.


© 2024
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16