Dětské plavecké pomůcky

03. 05. 2011

Zima se nám přehoupla do krásných jarních teplých dnů a brzy nás čeká krásné slunečné léto plné vodních radovánek. Ale jak na fantastické hrátky připravit své děti, které nikdy nenavštěvovali plaveckou školičku a nechcete, aby si nějakým způsobem ublížili  a nebo poškodili tělesný vývoj ? Jaké pomůcky jsou v kterém věku vhodné, jak je vybrat a na co se zaměřit...

Několik let se touto problematikou, přípravou a výrobou plaveckých pomůcek a hraček vhodných pro děti jednotlivých věkových kategorií zabývá firma ARONET s.r.o.. Na vývoji pomůcek a hraček se podílelo mnoho specialistů a instruktorů, díky čemuž jsou hojně využívány nejen v plaveckých klubech a školách. Plavecké pomůcky a hračky do vody jsou z pěnového PE. Veškeré pomůcky jsou certifikovány od nejmenších dětí a splňují veškeré požadavky EU. Materiál použitý pro výrobu pomůcek a hraček je 100% zdravotně nezávadný, recyklovatelný a nejsou v něm použity žádné ftaláty.

Chcete-li pro své dítě to nejlepší a nenavštěvujete žádný specializovaný kurz, měli by jste pro své dítě pořídit pomůcky vhodné k věku dítěte a jeho motorickým schopnostem. Děti od 10 měsíců do 1,5 roku je vhodné naučit nácvik drobné motoriky pomocí pěnových hraček, plovoucích zvířátek a vanolepek. Koupání ve vaně či bazénku bude pro dítě zábavou, aniž by si uvědomilo, že se učí uchopovat a umísťovat danou věc. Pokud dítě povyroste do věku 1,5 - 3 roky můžete tyto pomůcky používat pro hru. Vhodné je v tomto období zahájit plavání s pomůckami, s využitím plaveckých pásů, nadlehčovacích kroužků a plováků typu RYBA. V rozmezí 3 - 6 let jsou děti již zdatnější, méně se bojí vody, která se pro ně stává zábavou a rády se učí novým věcem. V tomto směru, dle možností velikosti bazénu jsou vhodné plavecké desky, plavecké pásy a pontony, nadlehčovací kroužky, plavecké ploutve a brýle. Pro zábavu různé potápěcí pomůcky a vodní nudle. Od 6 let nelze přesně specifikovat co dítěti pořídit. V tomto věku se často setkáváme již se zdatnými plavci, ale i s úplnými začátečníky.

Přemýšlíte jaké pomůcky či hračky dítěti pořídit?

Velice motivační a zábavné jsou vanolepky. Dále pak pontony, desky, které je možné využít nejen doma ve vaně, na bazéně, ale velice dobře poslouží i jako šikovný zdroj zábavy v dětském pokojíku a  nebo na dovolené. U některých součastných prodejců naleznete velké množství neatestovaných pomůcek a hraček, které jsou pro děti nevhodné. Patří mezi ně např. kruhy se sedáky, které nejsou vhodné hlavně díky tomu, že dítě sice drží na vodě jako bojku, ale prakticky co se plavání týká nemají pro dítě vůbec žádný přínos.

Chcete svému dítěti zpestřit plavání? Vyzkoušejte některou z následujících pomůcek:

Plavecký pásek s ploutvičkou - je velice atraktivní pro děti svým tvarem, dítě drží ve správné plavecké poloze. Pro úplné neplavce je vhodné pásek doplnit nadlehčovacími kroužky nebo rukávky.

Vodní nudle - ideální pomůcka pro zábavu, ale i šikovný nástroj pro cvičení ve vodě pro dospělé.

Máte-li možnost využití větších ploch bazénu, děti zabaví plavecké pontony, které děti velice milují. Dají se z nich sestavit různé lodičky, vodní překážky či domečky. Dále pak poslouží jako šikovné lehátko na nerovný kamenitý povrch u bazénu a nebo na pláži.

Autor:

Mgr. Regina Kukačková DiS.

Obchodní zástupce, trenér instruktor

www.aqua-pomucky.cz


© 2024
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16