All Inclusive fitness pobyt aneb jak bylo v Turecku?

16. 07. 2012

I přes úpadek partnerské cestovní kanceláře se nám podařilo zajistit našim klientkám parádní aktivní dovolenou v Turecku a nyní z ní přinášíme reportáž, kterou pro vás sepsal instruktor Jirka Gruntorád, pod jehož vedením se pobyt uskutečnil.

Rok se s rokem sešel, a tak nastal čas opět vyrazit k moři s fitness programem. Minulé tři roky nás hostilo úžasné italské letovisko Caorle, kde jsme vystřídali tři hotely a užili si spousty cvičení, nákupů, paření a smažení (našich těl! Rybičky nám smažila parta kuchařů). Proto byl čas zkusit něco jiného! Po dlouhém uvažování jsme nakonec vybrali Turecko, All Inclusive, ***** hotel blízko Alanye – Eftalia Village. Takže tady je megarecenze hotelu Eftalia Village.


Jak to dopadlo?

Vemte si dvojku bílého, melouna a pojďte se začíst….

Bylo, nebylo…dobře, takto začínají pohádky, ale ona to pohádka až na pár výjimek byla. Tak ještě jednou. Vše začalo třetího července ve čtyři hodiny ráno na letišti Ruzyně, kde se dvě třetiny naší cvičící party sešly na informační schůzce. Ano, ve čtyři ráno, takže z Českých Budějovic jsme museli vyrážet už ve třičtvrtě na dvě. Pro mne to problém nebyl, ale lidi typu „sovy“ jsem litoval. Po krátkém meetingu jsme vyrazili k odbavení, pasová kontrola a pak už se jen čekalo na nástup do letadla. Vše proběhlo v pořádku, takže ve čtvrt na sedm jsme se vznesli směr Brno, kde jsme nabrali zbytek party. Poté už se naše letadlo vydalo směr Antalye, kam jsme dorazili po skoro třech hodinách letu. Proč jsme letěli tak dlouho? Dozvíte se dál.

Následoval přesun do autobusu a stominutová jízda do našeho hotelu Eftalia Village, kam jsme dorazili kolem půl třetí. Ještě než nás ubytovali, dali nám všem klasické nárámky, odvedli na jídlo a po půl hodině jsme měli pokoje připravené. Většina si šla lehnout nebo si aspoň na chvilku odpočinout, protože, i když let trval skoro tři hodiny, většina z nás byla na cestě hodin dvanáct.

My s Helčou jsme se vydali na průzkum hotelu a placu na cvičení. Také jsem se byl seznámit s naším delegátem a animačním týmem, který byl skvělý, zvláště jejich šéf, ale o tom až později.

Druhý den ráno to vypuklo! Šest dní ve stále stejném a úžasném tempu, takže cvičení, snídaně, opalovačka, oběd, opalovačka, cvičení, večeře a páááárty. Dobře, asi mi neuvěříte, že jsme zůstali jen u toho, proto na rovinu – přičtěte k tomu ještě spoustu svačinek, zákusků, zmrzliny, výborného čaje a hlavně alkoholu! Tomu už věříte, ne? Cvičilo se nám skvěle, nikomu se nic nestalo, a to i přes vysoké teploty, které panovaly.

Týden utekl takovou rychlostí, až jsme si říkali, jestli nás někdo nepřenesl v čase na konec našeho all inclusive fitness pobytu, ale bohužel nepřenesl. Prostě čas nezastavíte. Po posledním cvičení v pondělí večer jsme se zabalili, šli naposledy zapařit, popít a ráno kolem čtvrt na devět jsme se vydali na zpáteční cestu. Přes menší problémy na místním letišti, kdy paní u odbavení měla asi špatný den, jsme se vznesli k nebi a po dvou hodinách a třiceti minutách přistáli v Brně. Tam vysoupila menší část naší party a v prázdném letadle (do Prahy nás letělo asi 20 v letadle pro 180 lidí), jsme po dvaceti minutách sedli na ranvej na Ruzyni. Tam nás čekalo ještě jedno nemilé překvapení, a to záměna kufrů, kdy dva, co měly letět do Prahy, zůstaly v Brně, a dva co měly zůstat v Brně, letěly do Prahy. ČSA za to ale nemohly, byla to chyba dámy v Turecku. Problém jsme po půl hodině vyřešili a vše nakonec dobře dopadlo.

My s Helčou jsme ještě zamířili do CK Lenka odevzdat aparaturu, dát si colu s kvalitním Kubánským rumem, a pak nás brácha vzal opět do města, „kde by chtěl žít každý“ – do Českých Budějovic.

Závěrem rychlého popisu musím říci, že kombinace all inclusive pobytu a cvičení je úžasná a kdo nezažil, neuvěří. Ovšem Vás určitě zajímá, co hotel, co cesta, co cvičení, co personál atd. OK, nalijte si další dvojdecku a jdeme na to!

Cesta:

Do Turecka se létá většinou do Antalye. My jsme letěli s ČSA, konkrétně s jejich prázdninovou odnoží, Holidays Czech Airlines. Na cestu tam bylo použito největší letadlo ve flotile pro více jak dvěstě lidí. Pro mne to byl nejklidnější let v životě s pár menšími turbolencemi, které maximálně rozlily nějaké to víno na stolcích. Jinak nádhera. Let byl s mezipřistáním v Brně a do Antalye jsme dorazili se zpožděním, protože jsme dvacet pět minut museli kroužit nad letištěm – hustý provoz. Cesta zpátky probíhala menším letadlem pro stoosmdesát lidí. Mezipřistání bylo opět v Brně a do Brna byl let velmi klidný. Ovšem z Brna se muselo letět v letové hladině pět tisíc metrů, kde to s námi v mracích slušně házelo a několikrát pár lidí i vyjeklo, když se letadlo zhouplo. Co se mi moc líbilo, byla letecká soutěž o lahev vína nebo soutěže pro děti, aby se při letu nenudily. Musím posádky obou spojů velmi pochválit, staraly se o nás hezky! Na závěr odstavce o cestě jen velmi krátce o transferu z letiště. Trval sto minut a jelo se po turecké magistrále, která vede kolem pobřeží.

Ubytování:

Bydleli jsme v ***** hotelu Eftalia Village, který je cca. šestnáct kilometrů od Alanye nebo čtyři kilometry od většího městečka Konakli. Jedná se o hotel vilového typu. Tedy, pokoje jsou umístěny ve vilkách v rozsáhlém areálu, kde najdete několik bazénů, barů, obchody, SPA a wellness centrum, diskotéku, turecké lázně (měli tam i žravé rybičky na nohy), tobogány, tatoo salon atd. Pokoje jsou velmi prostorné, moderně zařízené a vybavení je parádní – samostatná klimatizace, balkon, vana, fén, lednička, telefon, SAT TV atd. Hotel je zaměřen velmi rodinně, a tak zde mají i rodiné pokoje, tedy ložnici rodičů, dětí a předsíň. Co se mi moc líbilo, byla tzv. dospělácká plovárna, tedy bazén, kam nesměly děti pod čtvrnáct let. Byla sice menší, než ostatní bazény, ale kdo chtěl mít klid, tak to bylo místo přímo pro něj. Úklid probíhal každý den a když jste nechali uklízečkám nějaké to euro, dělaly Vám z přikrývek různá zvířátka. Ale to určitě znáte z Egypta nebo Tunisu. Personál byl velmi, velmi, velmi ochotný a cokoliv jsme potřebovali, nic nebyl problém. Všude bylo čisto, a to tak, že po ránu místní uklízeči čistili i chodníčky ze zámkové dlažby. Košů na odpadky nebo kuřáckých zakoutí také dostatek. Hotel má i své kongresové oddělení, takže kdybyste chtěli vyrazit na nějaký press trip není problém.  Na hotelu probíhá samozřejmě animační program. Jednak je zde dětský klub, sporotovní aktivity, fitness aktivity a každý večer nechybí velký večerní program, který startuje v půl desáté. Nám se nejvíce líbil Turecký večer a Top of Pop Stars. Animační tým musím též pochválit, protože se velmi snažil a k hostům se chová s pokorou a nadšením. Okolí hotelu je dáno jeho polohou, takže jestli chcete nakupovat, není problém, kousek od hotelu je velký nákupní market (BAZAR), ale za zábavou nebo větším výběrem doporučuji využít místí dopravu Dolmuš. Do Alanye to stojí dvě eura na osobu (červenec 2012).

Jídlo a pití alias All Inclusive:

Hromada super jídla a úžasného pití od sedmi ráno do půl jedné v noci. Jinak to ve zkratce napsat nemumím. Ale dobrá, rozepíšu se více. Tedy – all inclusive koncept v tomto hotelu zahrnuje jídlo po celý den, jak na hotelu, tak na pláži. K tomu post mix Coca-Coly (Fanta, Sprite, Cola, Cola Light, Tonic), alko nápoje místní produkce (pivo, víno, tvrdý alkohol) a voda ( v půl litrových lahvích na několika místech v lednicích). Pití Vám nalévají jak o život a jestli si dáte deset piv nebo deset coca-col s brandy za sebou je jim jedno, hlavně abyste byli spokojení. Alkohol se nalévá až od osmnácti a velmi se toto pravidlo dodržuje. Už při příjezdu dostává člověk mladší osmnácti let jinou barvu náramku, aby u baru věděli, kolik je danému let. Výmluvy typu: „je to pro tátu, mámu“, neberou. Pro alkohol si dospěláci musí chodit sami. Tady v tom by se české hospody a restaurace měly inspirovat. Strava je velmi pestrá, vyráběná z kvalitních surovin a připravovaná přímo před vámi, takže žádné mražené polosrač…tedy polotovary jako u nás. Na výběr máte od klasických smažených jídel, přes kvalitní maso, cereálie, ryby, zeleninu, ovoce, prostě vše na co si vzpomenete. Nechybí speciální zákuskový stůl, zmrzlina, menu pro děti atd. atd. Kdybych to měl vše popisovat, bylo by to na samostatný článek. Po ránu nechybí ani velká sklenice fresh džušu, která sice stojí jedno euro, ale u nás podobný fresh stojí stovku. Pokud by Vám nechutnal místní alkohol, večer do cca. půl dvanácté a poté na diskotéce do dvou do rána si můžete nechat namíchat drinky nebo nalít panáky zahraničního alkoholu. Ceny stejné jako u nás. My s Helčou jeli v Mojitu, Tequile Sunrise nebo Eftalia Koktejlu. Čísníci jsou velmi snaživí, rychlí a nikdy jsme nemuseli na stůl, uklizení stolu čekat déle jak třicet sekund. Ano, možná to bylo tím, že jsme našemu osobnímu číšníkovi dávali dvě eura denně, ale my jsme byli na fitness dovolené a jemu to vylepší rodinný rozpočet, tak proč nepomoci, že.Na závěr bych se rád zmínil o jedné věci, která mne velmi, velmi mrzela, a to zbytečně velké plýtvání jídlem ze strany ubytovaných. To jak s jídlem nakládali, to jak si třeba nandali pět talířů a snědli sotva dva, to jak se chovali jak smyslů zbavení, neuměli za nic poděkovat – neskutečné a ani se nedivím číšníkům, že občas nadávali. To prostě nešlo. Nevím jak Vám, ale mě prostě přijde normální, když mi někdo nandá na talíř, poděkovat, uklidit si po sobě stůl nebo podobně, ano i na dovolené! S Helčou z nás byli v šoku, že je vůbec zdravíme, usmějeme se na ně, poděkujeme, poprosíme. Oni jsou také lidi a né stroje! Myslete na to, až se na podobný pobyt vydáte!

Pláž, bazény a servis:

Hotel má několik bazénů, dva velké, kde mohou být i děti a pak jeden menší pro děti a dospělé nad čtvrnáct let. U všech bazénů je spousta lehátek, ale i tak je kapacita asi menší než by bylo třeba, protože kolem osmé ranní už je jich devadesát devět procent obsazeno a to u všech třech bazénů. Je to dáno asi i tím, že vstup do moře je velmi rychlý a po třech metrech od břehu je hloubka kolem dvou metrů. Pro děti tedy rozhodně nic moc. Hloubka bazénů je různá. Od dětských brouzdališť až po stosedmdesát centimetrů. Jak na pláži, tak u bazénů jsou bary s jídlem, takže hlady ani žízní neumřete. Lehátka i slunečníky jsou samozřejmě zdarma. Pláž je sice písčitá, ale vstup je oblázkový, takže doporučuji boty do vody. Moře je čisté, jen malinko zvířené od písku. Slanost je velká, takže jestli Vám je sůl nepříjemná, je lepší se po vykoupání osprchovat. Sprchy jsou hned na pláži, stejně jako wc. A když jsme u toho, na pláž se chodí buď nadchodem, nebo podchodem přes silnici. My bydleli v nevzdálenější vilce od pláže a vzdálenost byla cca. nějakých třista metrů, takže luxusní. Za tři minuty jsme leželi na lehátku. Na pláži je též možnost vodních sportů, které jsou průměrně drahé. My s Helčou jsme si dali létání na padáku ve dvojici a i s fotkami nás to stálo osmdesát pět euro.

Cvičení:

Cvičilo se jako obvykle dvakrát denně šedesát minut. Kvůli počasí a jídlu jsme to sladili tak, že ranní cvičení bylo od osmi do devíti a večerní od půl sedmé do půl osmé. I tak ale byla ráno teplota kolem třiceti dvou stupňů a večer kolem šestatřiceti. Za dva dny si na to ale člověk zvykne. Prostor na cvičení byl částečně krytý a cvičilo se na dlažbě v kombinaci s měkčenou zámkovou dlažbou. Na programu byla Zumba, Dance Aerobic, Interval Training, Stretching nebo Bodystyling s gumičkama. Nadávat nám kvůli muzice nikdo nechodil, protože v osm ráno bylo třičtvrtě hotelu na snídani a večer opět na večeři. Chválím naší cvičící partu, protože až na pár výjimek odcvičili všichni všech dvanáct lekcí, a to s námi byly i dámy ročníku 1947. Prostě každý je tak starý, na kolik se cítí!Příští rok a moře??? Uvidíme, uvidíme. Ale pravidla jste mi daly jasná – chcete minimálně do *** hotelu, s jídlem, co nejvíce forem cvičení a parádní prostor na cvičení. Samozřejmě v sezóně a né červen nebo září, kdy služby většinou nejsou tak kvalitní. Cena od osmi do dvaadvaceti tisíc korun. Bude to sice těžké navázat na tuto superluxusní dovolenou, ale my se s tím společně s CK Lenka popereme, protože nejsme žádná béčka! Ve hře je například Sicílie, Maroko, Severní Kypr, Španělská Andalusie, Řecko, nebo…..ano tušíte správně….hola hola, Caorle 2013 volá. Je až s podivem, jak se Vám tam všem líbilo. Takže….

Nechte se překvapit, budeme se společně s Lenkou snažit, aby to bylo opět ťip, ťop!

Na Jirkovo video se můžete podívat zde.

Jirka


© 2024
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16