Procedury

 • trápí vás stres, únava, bolesti zad?
 • chcete si s kamarádkou nebo s parterem užít víkend plný odpočinku a relaxace?
 • nevíte, co darovat blízkým za dárek?

Udělejte krok vstříc zdravému životnímu stylu a nechte se hýčkat při wellness procedurách!

 • Amma masáž

  Jde o krátkou, relaxační masáž, kdy masér/ka jemnými hmaty stimuluje konkrétní akupresurní body. Umožní tak proudění energie v těle klienta. Účinek je osvěžující a relaxační, stimuluje mozkovou činnost, pročistí hlavu.

 • Anticelulitidní masáž

  Tento druh masáže jen zaměřen na problematické partie nohou a hýždí a pomocí speciálních hmatů dochází ke stimulaci lymfatického systému a odplavování škodlivin.

 • Aromamasáž

  Po technické stránce se aromaterapeutická masáž příliš neliší od klasické masáže. Rozdíl je právě v použití olejíčků. Aromatické esence se před samotnou masáží rozpustí v kvalitním rostlinném oleji. Masírovanému pomáhá nejen olej, který proniká přes pokožku, ale i jeho současná inhalace. Před masáží by měla být pokožka prokrvena teplem a krátkým třením. Aromamasáž je ideální pro snížení stresu a napětí. Účinek masáže je závislý na kvalitě používaných olejů.

 • Baňková masáž

  Plastovou baňkou s podtlakem masírujeme záda podél páteře a aktivujeme hlavní meridiány. Masáž je bezbolestná, podtlak je regulován a řízen nasátím vzduchu až do hranice snášenlivosti k docílení léčebného efektu a blahodárného účinku.Dochází k silnému prokrvení masírované plochy a prohřátí.Tato masáž má nepostradatelný vliv na látkovou výměnu a vylučování škodlivin z celého těla.

 • Bylinná parní lázeň

  Napomáhá hubnutí, prokrvení tkání, lepšímu vyživení pokožky, celkové očistě těla. Této proceduře vždy předchází masáž těla vleže. Pacient je uložen do "rakve", z které vyčnívá pouze jeho hlava. Zde probíhá parní lázeň umocněná směsí speciálních bylin podle tradičního receptu.Bylinná parní lázeň je určena pro relaxační procedury. Teplota dosahuje do 45° C s maximální vlhkostí, kde dochází k napařování celého těla mimo hlavu. Jedná se o velice uvolňující proceduru se spoustou blahodárných účinků. Procedura vede ke stimulaci krevního oběhu, k uvolnění svalového napětí a odstranění křečí, vyplavení škodlivin z těla.

 • Calmonalová koupel

  Je to doplňková terapie na revmatologická nezánětlivá mimokloubní onemocnění. Může dojít k přecitlivělosti na některou složku, kterými jsou vrbová kůra, kopřiva, heřmánek, máta, levandule.

 • Celotělový skořicový zábal

  Skořicový zábal je kosmetická metoda využívána při tvarování postavy. Cílem metody je úbytek objemu a celkové zlepšení vzhledu kůže postižené celulitidou (a také křečovými žilami a popraskanými žilkami). Zlepšuje spalování podkožního tuku, zaručuje úbytek na váze, zlepšuje vzhled kůže.

 • Čokoládová masáž

  Exkluzivní čokoládová masáž je jedna z nejvíce uvolňujících a určitě nejsmyslnějších masáží. Je výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, získání dobré nálady, odplavení toxických látek či uvolnění ztuhlých svalů. Obnovuje, vyživuje a zvlhčuje pokožku, podporuje tvorbu hormonů radosti (endorfinu a serotoninu), jinými slovy je výjimečným prostředkem v boji proti následkům stresu a depresi.

 • diskuse

 • Floating

  Flotační tank je velká uzavíratelná vana ve tvaru vajíčka, která je naplněna roztokem slané vody stejných vlastností jako je voda v Mrtvém moři. Koncentrace soli je taková, že umožňuje beztížné vznášení na hladině, aniž bychom museli vykonávat jakoukoliv pohybovou aktivitu. Díky beztížnému stavu dochází k téměř absolutní relaxaci svalstva produkují se ve zvýšené míře endorfiny - vnitřní látky dobré nálady a mění se elektrická aktivita mozku - ideální stav pro uvolnění mysli. Floating je v léčebné a preventivní praxi používán v léčbě mnoha nemocí. Lze je rozdělit zhruba na tři hlavní skupiny. Nemoci pohybového aparátu, hlavně páteře, stavy po zlomeninách , nemoci kůže jako lupenka a atopický ekzém.

 • Fototerapie čili léčba světlem

  Metodě využívající jasného světla k navození normální duševní pohody v zamračených podzimních a zimních měsících, i k nápravě psychických potíží toto období doprovázejících (deprese, útlum, spavost, přibírání na váze apod.). Využití léčivého účinku intenzivního světla bylo oceněno Nobelovou cenou za lékařství a fyziologii již v roce 1903 (dánský lékař Finsen).

 • Hammam

  Turecká lázeň „Hammam“ vznikla na základě přísných požadavků islámu na čistotu těla. Podle tradice vše začíná prohřátím v Hammamu, poté Vám masér provede peeling speciální žínkou "KESE", která dokonale odstraňuje starou kůži. Úplné uvolnění a relaxace nastane po závěrečné mýdlové masáži. V tomto orientálním království vody a páry může nastat to, co je nazýváno „návratem k sobě samému“.

 • Havajský vánek Lomi -Lomi

  Perla mezi masážemi, která je specifická střídáním dlouhých rytmických tahů ovlivněných tancem HULA ,a silnějších tlaků prstů, dlaní a předloktí. Speciální exotická aromaterapie umocňuje pocit klidu a pohody.

 • Horská koupel

  Jedná se o relaxační klidovou 20. min. koupel. Je vhodná i pro  lidi co se léčí s lupénku. Dermatologicky vhodná i na léčbu ekzemu.

 • Indická masáž hlavy

  Stará ayurvédská technika, která je jedna z nejdostupnějších masáží v přírodní medicíně. Tato krásná masáž se v Indii praktikuje více než 4000 let. Masáž je zaměřena na uvolnění tlaků a napětí v ramenou, šíji a hlavě,kde se nejvíce usazuje stres a zároveň kde jsou umístěna důležitá energetická centra v těle. Toxiny z napjatého svalstva se rozptýlí a Vašemu tělu se vrátí ztracená pružnost, pevnost a chuť do života. Zcela právem se této terapii říká masáž dobré nálady.

 • Infrasauna

  Infrasauna je určena jak pro intenzivní potící, tak léčebné a rehabilitační kůry. Vhodná i pro osoby, které se lečí s tlakem nebo těžce snášející vysokou teplotu v klasické sauně. Infrasauna je v zahraničí nazývána "domácím lékařem", vede k velmi účinné detoxikaci organismu a léčbě našeho těla při teplotě mezi 35 - 60° C.

 • Jodobromová koupel

  Koupel v minerální vodě obsahující jod. Jod se vstřebává do těla a zlepšuje pružnost měkkých tkání. Vhodná při léčbě onemocnění kloubů, páteře a cév

 • Klasická ruční masáž

  Nejoblíbenější lázeňská procedura, která se zejména uplatňuje při onemocnění pohybového aparátu. Tato procedura je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury, nebo připravit pacienta na léčebný tělocvik.

 • Kneippův chodník

  Střídavá  chůze na oblázcích v teplé a studené vodě má za následek příznivý vliv na krevní oběh, prokrvení končetin, periférii organismu a zároveň vede k otužování. Je vhodná při bolestech hlavy a pro uvolnění kotníků a kloubů nohou.             Zázračná léčivá síla vody s námi putuje od pradávna. Starověcí Římané přebrali vodní léčebné metody od antických Řeků. Úspěšná a příjemná vodoléčba se vytratila a byla na dlouhou dobu zapomenuta, až kněz Sebastian Kneipp v 19. století znovuobjevil a hojně využíval léčbu vodou na různé druhy chorob. Doporučení: „Cesta Dr. Kneippa“ v 30 sekundových intervalech po dobu 5 minut prospěje Vašemu kardiovaskulárnímu systému a budete se cítit svěží a plní energie.

 • Kryogenní maska na nohy

  Kryogenní maska na nohy na základě alginů a řas Laminaria Digitata má dvojitý účinek. Současně modeluje postavu a řeší problém "unavených" nohou. Díky vysoké koncentraci laminarii a současně maska aktivuje krevní oběh, aktivně působí na cévy, které zpevňuje a nasycuje pokožku potřebnými minerály a mikročásticemi. Řasy aktivně působí na místní usazeniny tuku a celulitidu, přidávají pokožce pevnost, a mentol osvěžuje,uklidňuje a snižuje otoky.

 • Lázeňská masáž chodidel a dlaní

  Dopřejte svým chodidlům a dlaním to nejlepší, rozpusťte únavu všedního dne v teplé vodní lázni s čistě přírodními oleji a následnou masáží chodidel a dlaní. Plosky nohou včetně dlaní obsahují zakončení energetických drah jednotlivých vnitřních orgánů, jemným tlakem maséra tak dostáváme do rovnováhy jednotlivé vnitřní orgány v těle. Těžká energie nohou, která je během masáže odváděna z těla ven, má za následek příjemný pocit uvolnění a lehkosti.

 • Léčebný tělocvik

  Provádí se individuálně nebo ve skupinách pro pacienty se stejným druhem onemocnění. Hlavní část cvičení je zaměřena na postiženou oblast např. na krční páteř, dechová cvičení, cvičení pánevního dna po operacích. V závěrečné fázi intenzita cvičení klesá, využívá se cviků relaxačních a cviků sloužících k protažení svalů.

 • Lymfatická masáž - Lymfologie

  Lymfologie je jemná hmatová technika ovlivňující lymfatický systém. Lymfatický systém a krevní oběh, jsou dva oběhové systémy, které existují vedle sebe. Na rozdíl od krevního systému nemá lymfatický systém svůj pohon. Tekutina - lymfa - se pohybuje v lymfatických cévách a kapilárách pomocí stahování kosterních svalů. Lymfatické cévy jsou ve většině orgánu těla a slouží k odvodu škodlivin, které nahromaděním vytvářejí otoky. Procedura vede ke zrychlení toku lymfy v organizmu a tím odvod škodlivých látek z těla – pomoc při akné, vyprazdňování tukových buněk – co má za následek snižování hmotnosti , odstraňování celulity a zlepšení kvality kůže, zmenšení otoků, zvýšení imunity – můžeme odstranit nachlazení, alergie, urychleného vstřebávání hematomů – po úrazech, volnění a relaxaci organizmu.

 • Lymfoven

  Přístroj Lymfoven je určen pro sekvenční tlakovou masáž zaměřenou na odstranění celulitidy, zlepšení vzhledu, tvarování a formování postavy, na zvýšení pružnosti pokožky a na celkové ovlivnění lymfatických cest. Je určen pro léčbu mízních (lymfatických) otoků, žilní nedostatečnosti, vhodný jako předoperační a pooperační prevence hluboké trombózy, rehabilitace poúrazových stavů spojená s otoky postižených končetin.

 • Manikúra

  Ženy o své ruce pečují již po dlouhá staletí. Vždy se je snažily mít čisté, upravovat je, zkrášlovat a zdobit. K tomu patří i krásně vypadající nehty, které musí mít každá moderní žena. Manikúra se proto stala neodmyslitelnou součástí života v dnešním světě a dnes se již dotýká i mužů. Ruce o nás totiž vypovídají mnohé. Pravidelná manikúra nám pomůže zachovávat ruce ve stále skvělé kondici.

 • Masáž klasická částečná

  Je to klasická masáž dle platného postupu nedráždivou emulzí. Aplikuje se 5 druhů základních hmatů rozdělených do úkonů hnětacích a nárazových. Masáž je vhodná pro všechna onemocnění pohybového aparátu, včetně stavů poúrazových, rekonvalescence, stavy po fyzickém vyčerpání a svalové únavě. Hlavním účinkem klasické masáže je podpora metabolismu, trofiky a oběhu masírované oblasti, přispívá ke vstřebávání otoků, ovlivňuje svalový tonus.

 • Masáž lávovými kameny - hot stones

  Málokterá masáž dokáže navodit takové pocity jako právě masáž horkými kameny. Při masáži působí teplo kamenů na meridiány, což jsou energetické cesty vedoucí od konečků prstů na nohou a na rukou po celém těle. V této terapii se využívá jak znalostí čínské medicíny (čakry, energetické dráhy), tak i prvků havajské masáže. Tato masáž mimořádně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, postupně prohřívá celé tělo, do hloubky relaxuje a harmonizuje, vyrovnává energii v těle. Působení hnětení, uvolnění, tlaku a tepla odplavuje i letité tělesné problémy. Tím se zároveň vytvářejí ty nejlepší podmínky pro detoxikaci organismu.

 • Masáž Thermoiodosalem

  Jde o profesionální systém na odstranění celulity. Vysoká účinnost je zajištěna tím, že nejsou používány žádné konzervační látky. Dochází k intenzivnímu pročištění organismu díky aktivaci toku lymfy a rozproudění látkové výměny.

 • Masáž zad a šíje

  Nejoblíbenější lázeňská procedura, která se uplatňuje hlavně při onemocnění a problémech pohybového aparátu. Tato procedura je vhodným doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly a ošetřit bolestivé kontraktury.

 • Masážní vana neoQi

  Harmony Dream – masážní vana neo Qi v sobě snoubí několik kombinací jedinečných procedur a funkcí, které pomáhají regulovat metabolismus, eliminovat svalové a cévní napětí, redukovat stres, stimulovat smysly, a tak předcházet různým nemocem.                                                                       Vyzkoušejte kouzlo pradávné moudrosti ve spojení s nejmodernějšími poznatky dnešní doby.Mimo prevence různých zdravotních neduhů, Harmony Dream může nabídnout velmi příjemné kosmetické procedury, které mají za následek zpevnění a zeštíhlení kontur Vašeho těla. Vichy trysky vás příjemně namasírují a uvolní.

 • Medová masáž

  Hlavním efektem masáže je vytahování škodlivin z kůže a těla. Na tělo se nanese malé množství medu, které se rozetře a pohybem dlaní se využívá energie podtlaku. Pod tlakem se z kůže a svalů začnou vytahovat škodlivé látky. Ve finální části se z medu stane pěna, která se zabarví až do hnědočerné barvy.

 • Mechanická masáž – Hydro-jet

  Suchá sekundární masáž tryskami na vyhřívaném vodním lůžku. Po masáži nastává pocit uvolnění svalů. Trysky, které lze individuálně nastavit, vysílají masážní vodní proudy přímo na ošetřovaná místa těla. Vše probíhá zcela automaticky. Přístroj Hydro-Jet je vhodný na nejrůznější druhy masáží, zcela podle požadavků. Jakmile se aktivuje tlačítko start, začíná masáž celého těla. Snadným ovládáním horních tlačítek se masáž nasměruje na horní polovinu těla nebo se nařídí na oblast nohou. Sekční masáž dovoluje koncentrované ošetření jednotlivých částí těla.Vhodné u chronických, zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů , páteře a k psychické relaxaci. čímž se docilují uznávané přednosti podvodní masáže. Tyto výhody lze ale využívat, aniž by se člověk namočil, protože během masáže se leží na ohebném elastickém povrchu jako na vodním lůžku.

 • Oxygenoterapie

  Aplikace kyslíku provádí sestra nosní sondou nebo maskou. Kyslíková terapie (oxygenoterapie) se výrazně podílí na regeneraci všech buněk lidského organismu, hlavně mozku. Procedura je vhodná jako permanentně působící léčebné opatření proti arteriosklerose a jako přirozená prevence proti srdečnímu infarktu a vysokému krevnímu tlaku. Kyslíková terapie se výrazně podílí na regeneraci všech buněk lidského organismu, hlavně mozku. Výrazným způsobem stabilizuje a urychluje myšlení, má velký a pozitivní vliv na psychiku jednotlivce, na metabolismus organismu a podstatně oddaluje proces stárnutí. Účinek oxygenoterapie vydrží řadu měsíců, často i rok.

 • Parafínové zábaly

  Jde o lokální aplikace tepla pomocí parafínových plátů nebo namáčením horních končetiny do parafínové lázně, aplikace parafínu vede k místnímu prokrvení, zlepšení metabolismu, odplavení nežádoucích metabolitů. Parafín se na postižené místo nanáší při ponoření do speciální nádoby Zábaly jsou vhodné pro artrózy, revmatická onemocnění, svalové spasmy, vede ke zlepšení prokrvení.

 • Parní sauna

  Parní lázeň je velmi podobná sauně. Klima je v ní však jiné - mnohem vlhčí a ne tak horké. Tělo se nezahřívá tak prudce, teplota dosahuje 45 ˚C a vlhkost vzduchu dosahuje téměř 100 %. Účinek teplé parní lázně se zvyšuje, zejména když je pára obohacena o silice eukalyptu nebo jiných léčivých látek, čímž je zajištěno optimální prostředí pro efektivní léčbu potíží dýchacích cest a celkovou relaxaci. V závěru je nutné nechat doznít celý proces na klidném a příjemném místě min. půl hodiny, neboť tělo stále vyplavuje škodlivé látky formou pocení.Proto nechte doznít příjemné účinky parní lázně v prostorném lehátku za příjemných tónů hudby a vdechujte solí nasycený vzduch.Parní lázeň je nejpříjemnější kombinovat s dalšími relaxačními aktivitami, jako jsou např. masáže.

 • Pedikúra

  Podobně jako péče o ruce a nehty na nich, je důležitá péče o nohy. Nohy jsou během každé všední denní činnosti vystaveny nepříznivým podmínkám. Jsou mnohdy více než deset hodin denně uzavřeny v těsných botách, potí se a přehřívají. Nohy se rychleji unavují, pokožka hrubne a praská. Častokrát si naši klienti stěžují na pocit těžkých nohou, způsobený zadržováním tělních tekutin ve tkáních. Pravidelná péče o nohy v podobě pedikúry pomáhá udržovat chodidla zdravá, svěží a upravená.

 • Peloidní zábal

  Nahřátá rašelina ve směsi s vřídelní vodou se aplikuje přímo na příslušnou část těla. Docílí se uvolnění svalového napětí, prokrvení tkání se snížením či odstraněním bolestivých projevů pohybového systému.. Ohřátá rašelina ve směsi s vřídelní vodou se aplikuje přímo na příslušnou část těla. Docílí se uvolnění svalového napětí, prokrvení tkání se snížením či odstraněním bolestivých projevů pohybového systému.

 • Perličková koupel

  Koupel je prováděna ve speciální vaně s provzdušňovacími tryskami nebo perličkovým roštem na dně vany. Vzduch probublávající do vody vytváří malé bublinky, podobné perličkám. Vzduchové bublinky jemně masírují pokožku, čímž dochází k jejímu prokrvení a celkovému uvolnění. Účinek perličkové koupele umocní bylinné přísady nebo minerální soli z Mrtvého moře. Perličková koupel je vhodná při poruchách spánku, bolestech hlavy a pro celkovou relaxaci.

 • Pitná kůra Bílinská kyselka

  Pitná kúra "Bílinská kyselka" je léčebná kúra, která slouží ke stabilizaci vnitřního prostředí a zažívacího systému při užívání léků pro nemoci pohybového ústrojí, léčení poruch metabolismu kyseliny močové (dna), léčení funkčních onemocnění žaludku a horní části tlustého střeva, léčení zánětlivých onemocnění horních a dolních cest dýchacích apod.

 • Pivní kúra

  Je výživná lázeň s pivem a obilnými klíčky a k tomu pivní zábal.

 • Pneuven

  Je přístroj, který se využívá k přístrojové lymfodrenáži. Lymfodrenáž je speciální masáž, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Přístrojová lymfodrenáž – díky tlakové kompresi podporuje lymfatický a žilní systém. Je vhodná při vrozeném postižení mízního systému, při postižení mízního systému po operaci, úrazu apod. nebo při revmatickém otoku a při léčbě celulitidy.

 • Podvodní masáž

  Podvodní masáž je vodoléčebná procedura, při které se ve speciální vaně nebo v Hubbardově tanku provádí podvodní masáž proudem vody, který je pod určitým tlakem. Podvodní masáž může být celková nebo částečná. Je vhodná pro stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu, u chronického zánětlivého a degenerativního onemocnění páteře a kloubů, poruchy prokrvení a psychické relaxace

 • Priessnitz walking

  Je to nový druh klimatoterapie , spojuje aktivní pohyb v přírodě, dechová cvičení a částečné ochlazování končetin v přírodě. Toto spojení umožňuje docílit maximální léčebných účinků na organizmus. Vhodné pro astmatiky, revitalizaci a rehabilitaci po operacích, pro klienty s psychickými poruchami, pro odtučňovací kůry, kardiaky, pro zvýšení kapacity plic a kondice.

 • Proticelulitidová masáž s ozonem

  Anticelulitidová ozonová masáž je jednou z technik, které těží z výhod manuální práce maséra, který může daleko citlivěji než přístroje respektovat individualitu klienta a svérázný charakter jeho potíží. Po masáži se do problémových partií vtírá čistý olivový krém obohacený vysokou koncentrací ozonu. Ozon je látka, která má výrazně stimulační účinek na všechny buňky lidského organismu.

 • přednáška

 • Přísadová koupel - bylinná

  Příznivě ovlivňuje zejména pohybový aparát, uvolňuje svalové napětí, má protibolestivý účinek. Koupel obohacena o vůně a esence bylin blahodárně působí na psychiku člověka a navozují pocit pohody. Nabízíme:sůl levandulová - relaxační koupel, která přináší celkové tělesné a duševní uvolnění, je vhodná při nespavosti, migréně a bolestech hlavy; sůl eukalyptová - uvolňující koupel při nachlazení nebo jako prevence nachlazení, přináší celkový pocit klidu a uvolnění organizmu; sůl třezalková s jódem - uvolňující koupel podporující látkovou výměnu a krevní oběh; alpinol - pomáhá okamžitě při nervozitě a podporuje klidný spánek

 • Přísadová koupel - jodobromová

  Jde o koupel o teplotě 37° C. Tato koupel je vhodná u onemocnění cév, pohybového ústrojí. Zlepšením prokrvení dochází k lepší činnosti orgánů, funkcí kloubů, má protizánětlivé účinky.

 • Přísadová koupel - jodová, solfatanová, bylinková

  Jde o koupel o teplotě 37° C s různými přísadami. Působí mírné prohřátí organismu s příznivým účinkem přísady na kůži. Příznivě ovlivňují pohybový aparát, uvolňují svalové napětí,mají protibolestivý účinek.

 • Přísadová koupel - Mrtvé moře

  Minerální koupele přísadové se využívají například při léčbě ekzémů a dermatitid. Do koupelí se přidávají různé bylinné extrakty nebo sůl z Mrtvého moře. Mimo základní a nejvíce obsažené minerály jako jsou hořčík, vápník, brom a draslík obsahuje sůl z Mrtvého moře dalších 22 minerálů a stopových prvků, které jsou vysoce ceněné pro vyživování pleti, aktivaci oběhového systému, ke zmírnění revmatických potíží a metabolických poruch, pro přínos pocitů uvolnění.

 • Přísadová koupel - ylang-ylang

  Zklidňuje a harmonizuje smysly, je vhodná pro relaxaci. Zmírňuje nervové napětí a vnitřní neklid. Je vhodná při vysokém krevním tlaku, hydratuje a dodává vitalitu unavené a namáhané pokožce.

 • Radonová koupel

  Tato koupel patří k nejúčinnějším léčebným prostředkům balneologie. Ve vanové lázni se radon kůží a vdechováním dostává do těla a po několika minutách z něj opět vystupuje. Zanechává pocit aktivity, a zvyšuje tak kvalitu života.Reaktivuje samoregenerační schopnosti těla, podporuje prokrvení kostí a kloubů, zmírňuje bolest, působí protizánětlivě, zvyšuje obranyschopnost organismu a dodává mu vitalitu. Radonová koupel účinně léčí onemocnění páteře a kloubů. Působí jako antirevmatický prostředek bez vedlejších účinků a zmírňuje bolest na dobu několika měsíců.

 • Rašelinové zábaly

  Jedná se o šetrnější variantu celkových rašelinových zábalů, kdy pacientovi ošetřujeme pouze postižené místo, na které aplikujeme tento rašelinový zábal a následně nosič tepla, který je nahřátý na cca 60 °C zhruba na 15-20 minut - aplikujeme na svalové bolesti, kloubní revmatismus, artrózu, poškozené plotýnky, bolesti kloubů a páteře, obezitu, celulitidu, poruchy místního prokrvení apod.

 • Reflexní masáž

  Reflexní masáže nohou jsou léčebnou metodou, jejíž pomocí lze významně ovlivňovat činnost a hlavně správnou funkci vnitřních orgánů a ostatních částí těla bez použití farmaceutických léčiv. Podněcují tělo k tomu, aby se regenerovalo samo zevnitř. Reflexologie je totiž postavena na skutečnosti, že tělem proudí energie po drahách, tzv. meridiánech, které se však mohou vlivem špatných podmínek zablokovat, což má za následek nemoc nebo zdravotní potíž. Reflexní masáže nohou dovedou tuto energii zase uvolnit a navodit tělu ztracenou rovnováhu.

 • Reflexní masáž nohou

  Jde o akupresurní masáž v oblasti plosky nohy. Touto speciální technikou lze ovlivnit funkci vnitřních orgánů a navodit rovnováhu v oblasti vegetativního nervstva. Indikace: stavy vyčerpání a předrážděnosti, nespavost, deprese, bolesti hlavy, funkční poruchy trávicího systému, dráždivý močový měchýř, klimakterický syndrom, syndrom unavených nohou.

 • Reiki masáž

  Základní terapie působí na celý organismus. Má vliv jak na příčiny, tak na důsledky problémů. Reiki je bezpečná, jemná a nenásilná metoda praktického uzdravování. Zvyšuje energii, zmírňuje bolest, umožňuje hlubokou relaxaci a navozuje pocit harmonie. Aktivuje samoléčebný mechanismus člověka a zlepšuje též mimosmyslové vnímání. Reiki působí nejen na fyzické úrovni, ale i na úrovni duševní a duchovní. Součástí techniky Reiki je přikládání rukou, jimiž se energie předává, na místa bolesti či nerovnováhy. Hlubokým uvolněním se odstraňují bloky jak na tělesné tak i na duchovně psychické úrovni.

 • Saharský závan

  Saharský závan představuje nezastupitelnou formu léčby a prevence chronických chorob. Jedná se o jednorázové velmi teplé zábaly působící postupným prohříváním postižené oblasti, což má za následek lokální překrvení, a tím urychlení látkové výměny. Při této proceduře se využívá účinků léčivé hlíny GHASSOUL, kterou využívali již staří Římané k léčbně různých kožních nemocí a při péči o pokožku. Ghassoul obsahuje velké množství minerálů jako např. hořčík, železo, sodík, zinek, které působí příznivě na pokožku. Ghassoul zklidňuje a desinfikuje pokožku a spolu s vůní jasmínu působí antidepresivně. Jasmín El Fell vytváří na pokožce ochranný filtr, vyhlazuje ji a hydratuje.

 • Sauna

  Využívá se působení suchého, horkého vzduchu o teplotě 80° C. Pravidelné saunování přispívá ke zvýšení nespecifické obranyschopnosti, k otužování, k celkové regeneraci a relaxaci. Je vhodná jako prevence chorob z nachlazení, onemocnění dýchacích cest, lehká revmatická onemocnění, funkční poruchy prokrvení, migrény, klimakterických potíží.

 • Slatinná koupel

  Je to koupelová forma peloidní (kašovité) směsi slatiny a vody o teplotě 39° C. Působí postupné rovnoměrné prohřívání organismu, vede ke svalovému uvolnění, prokrvení a regeneraci tkání. Je vhodná zejména u revmatických onemocnění, degenerativních poruch kloubů a svalů, ale i preventivně při zvyšování obranyschopnosti organismu. Nutno počítat i s působením hydrostatického tlaku, v koupeli stoupá tlak nitrohrudní a nitrobřišní, účinek hydrostatického tlaku se projeví ve změně krevního tlaku, ve funkci plic i ostatních vnitřních orgánů. Pacienti po absolvování léčby udávají značné zmírnění až vymizení bolesti, výrazné zlepšení pohyblivosti a snížení až vynechání používané dávky analgetik. Dochází k výraznému zlepšení kvality života s navrácením pracovní schopnosti.

 • Solární louka

  Solární louka je v oblasti relaxace novinkou. Dochází při ní ke spojení prohřátí organismu, uvolnění svalstva a pozvolnému opalování.Kromě opálení solární louka také posílí vaše zdraví a celkovou vitalitu organismu.Solární louka blahodárně působí na organismus, protože přispívá k lepšímu prokrvení pokožky, lepší funkci vegetativního nervového systému, posiluje krevní oběh a tvorbu krve,napomáhá rychlejšímu odbourávání škodlivých látek a zlepšujecelkovou obranyschopnost organismu.K pozitivním účinkům patří také účinek na nervový systém (lepší spánek), na trávení, svalstvo...

 • Solná jeskyně

  Solná jeskyně představuje originální způsob využití kamenné soli z Mrtvého moře pro účely rehabilitace, rekondice, prevence a ochrany zdraví. Seance probíhá na pohodlných polohovacích lehátkách, při příjemném ozvučení, které napomáhá celkové relaxaci. V jeskyni je také nainstalován systém, určený po chronoterapii (světelnou terapii), která má kladný vliv na celkovou dobrou kondici organismu. Pobyt v jeskyni je vhodný pro všechny věkové skupiny klientů, včetně dětí a těhotných žen. Využití je také velmi významné pro sportovce, kteří po intenzivní zátěži potřebují dočerpat chybějící minerály. Solná jeskyně výrazně urychluje regeneraci po náročných trénincích. Pobyt v Solné jeskyni působí jako prevence a podpora při léčbě některých onemocnění : horní a dolní cesty dýchací , kožní alergie, lupénka, dermatitidy u dospělých i dětí, srdečně-cévní onemocnění , snížená funkce štítné žlázy, neurózy, stres, stavy únavy, deprese nebo poruchy imunity u dětí i dospělých.

 • Suchá plynová koupel CO2 - plynová obálka

  Využívá se přírodní Mariin plyn, který vyvěrá v Mariánských Lázních. Jde o plyn vulkanického původu, který obsahuje 99,7% CO2 a podává se formou suchých plynových koupelí a plynových injekcí. Plyn se vstřebává i přes oděv, působí vazodilataci a přímo ovlivňuje receptory v kůži. Zlepšuje prokrvení, působí protizánětlivě, urychluje hojení ran a pozitivně ovlivňuje funkci ledvin. Mariin plyn stimuluje produkci sexuálních hormonů testosteronu a estradiolu, proto se s úspěchem využívá ke zlepšení sexuálních funkcí u mužů a zmírnění klimakterických příznaků u žen. K podávání se užívá plastikových saků, do kterých se aplikuje Mariin plyn.

 • Sunspectra

  Samotný přístroj vejcovitého tvaru od pohledu vytváří dojem jakéhosi kosmického lůžka. Uvnitř přístroje dochází ke změně stavu vědomí, při níž se zlepšují samoléčicí schopnosti organismu a schopnost koncentrace. Při proceduře v jeden moment synergicky působí devět léčebných funkcí: suché teplo, vibrační a pulsní masáže, vyhřívané tvarované lůžko, ionizovaný vzduch, celospektrální barevné světlo, muzikoterapie, aromaterapie a audioviziální stimulace.

 • Uhličitá koupel

  Jedná se o uzavření celého těla (mimo hlavy) do speciálního plastového vaku, plněného čistým oxidem uhličitým. Základní fyziologickou reakcí na tento podnět je rozšíření všech cév až po vlásečnice se současným zvýšením obsahu kyslíku v krvi a tím zvýšení dodávky kyslíku do všech tkání. Vhodné pro nemoci pohybového aparátu, poruchy periferního prokrvení. Cílem procedury je zlepšení činnosti všech tělesných orgánů a žláz, což vede ke všeobecnému posílení organismu, povzbuzení imunitního systému a sebehojivých schopností těla.

 • Vinná kúra II.

  Tato procedura obsahuje tonizaci, peeling, masku a závěrečnou péči.

 • Whirlpool

  Whiorlpool (vířivá koupel) Milujete horkou koupel a masáž zároveň? Potřebujete ulevit od bolesti a načerpat ztracenou energii? Tak právě pro Vás je určena vířivá vana (neboli whirlpool, vířivá koupel). Masážní účinek vířivé vany společně s horkou vodou přináší namoženým a napjatým svalům možnost dokonalé relaxace.Pobyt v teplé vodě spolu s masáží stimuluje tvorbu endorfinů (tzn. hormon štěstí, který způsobuje dobrou náladu a pocity štěstí) a jehož následkem je tlumena bolest.