Hotel Esperides

Proč právě sem

  • romantický ostrov
  • zdarma transfery na pláže
  • okouzlující výhled na moře a okolní ostrovy od bazénu, baru i z restaurace
  • všechny pokoje na mořskou stranu
  • polopenze formou bufetu
  • prázninové termíny
  • cvičení na terase s krásným výhledem na moře
  • reportáž o ostrově najdete zde.


Web hotelu

http://www.esperides-resort.gr/En/meganisi.asp

Poloha

Hotel se nachází na skalním útesu přímo nad mořem 10 minut od malé vesnice Spartochori (taverna, kafeterie, 2 minimarkety) na kouzelném řeckém ostrově Meganissi. Je odtud okouzlující výhled na moře a na blízký ostrov Skorpios. Ostrov Meganissi je malinký, romantický ostrov nezasažený turismem. Je dosažitelný z ostrova Lefkada (trajekt na Lefkadu do střediska Nidri cca 25 minut)..

Pláž

Rocca 1,3 km od hotelu - hrubší písek smíšený s oblázky, taverna, možnost pronájmu lehátek a slunečníků; Fanari - písčito-oblázková pláž, taverna, možnost pronájmů lehátek a slunečníků; Agios Yanis - písečná pláž s oblázky možnost pronájmu lehátek a slunečníků. Na ostrově je řada dalších malých pláží, na některé z nich se lze dostat pouze lodí (lze pronajmout, licence není třeba). Na pláže Rocca a Agios Yanis zajišťuje hotel 1x denně transfer zdarma, na pláž Fanari za 5€. Na základě domluvy se lze za poplatek hotelovým taxi dostat na jakékoliv místo na ostrově.

Ubytování

dvoulůžkové prostorné pokoje s možností 2 přistýlek (1. přistýlka většinou pevné lůžko, 2. přistýlka pevné nebo rozkládací lůžko), koupelna (vana) s WC, fén, telefon, TV + SAT, lednice (minibar za příplatek), klimatizace zdarma, balkón, WiFi, všechny pokoje jsou orientovány na mořskou stranu, trezor za poplatek (25 €/pobyt), za příplatek je možné vyžádat prostorné suity pro 4 – 6 osob – 2 ložnice se 2 lůžky, obývací část s rozkládacím gaučem (až pro 2 osoby) a 2 koupelny, krásná prostorná terasa s lehátky a slunečníkem s nádherným výhledem na moře.

Strava

polopenze snídaně bufet, večeře kombinace bufetu a servírované stravy

Vybavení

komplex se skládá z 5 budov, v hlavní budově je recepce, restaurace, kde se podává strava v rámci polopenze, lobby bar.  Venkovní bazén (s mělkou oddělenou částí pro děti) s nádherným výhledem, lehátka a slunečníky u bazénu (plážové osušky zdarma, kauce 5 €), bar u bazénu, restaurace a la carte (za příplatek, obědy ani večeře nejsou v ceně), konferenční místnost. WiFi zdarma v prostorách recepce, restaurace a u bazénu.

Náš názor

My bychom hotelu spíše přisoudili kategorii 3* (i přesto, že svým vybavením kategorii 4* odpovídá). Má ale na Řecko velice pěkné a prostorné pokoje, všechny orientované na mořskou stranu. Úroveň stravování nijak výrazně nepřevyšuje standard řeckých menších hotelů, ale při srovnání s ostatními hotely je u snídaní i nabídka teplých jídel (vejce, slanina, fazole...) i ovoce - což v Řecku standardní není. Hotel je na nádherném místě a výhled z pokojů, od baru, z restaurace i z bazénu na moře i okolní ostrovy je úchvatný.
Pro klienty, kteří hledají klid, pěkné ubytování, romantický výhled na okolní ostrovy a moře a jsou ochotni za plážemi trochu cestovat (ostrůvek Meganissi je malinký, dostupnost pláží hotelovým taxi max. 10 minut), je Esperides ideálním místem. Kdo naopak vyhledává hotel přímo na pláži, touží po rušném nočním životě, si v hotelu na své nepřijde. S čím je trochu problém, je slibované připojení WiFI, které vždy nefunguje tak, jak by bylo přáním klientů.

Služby za poplatek

povinně – lodní lístek Lefkada - Meganissi – Lefkada (cca 2 €/ nebo 6 €/osoba/1 cesta, záleží na přístavu, ze kterého trajekt na ostrov vyjíždí, platba na místě)
fakultativně – trezor (25€), lehátka a slunečníky na plážích, transfery na pláže, individuální transfery po ostrově, pronájem motorového člunu

Výlety

večerní návštěva Vathi (3 €) malé městečko na ostrově s pěknou promenádou s bary a restauracemi, za poplatek je možné dojednat transfery na pláže na Meganissi hotelovým nebo místním taxi, možnost návštěvy střediska Nidri s pobřežní promenádou, bary, tavernami na ostrově Lefkada (trajektem cca 25 minut, cca 2€/cesta).

Hotel Esperides ***+, ostrov Meganissi, ŘeckoDalší hotely v oblasti ostrov Meganissi


© 2022
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16