Hotel Dolcestate

Proč právě sem

 • klidné místo na severu Sicílie
 • vynikající polopenze formou bufetu
 • bazény u hotelu
 • lehátka a slunečníky u bazénu i pláži zdarma
 • pěkné pokoje
 • atraktivní výlety: Etna, Taormina, Palermo, Cefalu....
 • reportáž z prvního zájezdu v červnu 2013 zde


Web hotelu

http://www.hoteldolcestate.com/HDE/IT/

Poloha

Sicílie je největším ostrovem ve Středozemním moři patřícím Itálii. Ostrov je omýván třemi moři: Tyrhénským, Středozemním, Jónským. Symbolem ostrova je 3 340 m vysoká sopka Etna. Ostrov je proslulý nádhernými olivovými a cypřišovými háji, piniovými lesíky, ovocnými sady. Nikde v Itálii se nesklízí tolik citrusových plodů jako zde. Hotel se nachází na severu ostrova, na klidném místě. Nejbližší městečko Campofelice di Roccella je vzdálené 5 km, další krásné středověké město Cefalu 16 km, Palermo 55 km. Do nejbližších městeček Cefalu, Campofelice di Roccella nebo Termini Imerese, ale i do Palerma, hotel zajišťuje pravidelně transfery.

Pláž

5 minut (cca 200 m) od hotelu, užší pláž, hrubší písek smíšený s oblázky, lehátka a slunečníky zdarma, pro pohodlnější vstup do moře doporučujeme boty do vody!

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností 2 přistýlek (pevné lůžko), koupelna (sprcha nebo vana) s WC, fén, telefon, TV + SAT, minibar, klimatizace (za poplatek), trezor zdarma, většina pokojů má balkón s výhledem na vnitřní část hotelu s květinami a palmami, na zahradu nebo na bazén

Strava

polopenze snídaně i večeře bufet, strava se podává v centrální restauraci Salla delle Orchidee, hotel je vyhlášený vynikající stravou

Vybavení

krásný hotel ve středomořském stylu, recepce, centrální restaurace, bar, bar u bazénu, 2 venkovní bazény, lehátka a slunečníky u bazénů i na pláži, plážové osušky za poplatek (kauce 10€, zapůjčení 3€), 1 částečně zastřešený relaxační bazén, multifunkční hřiště na volejbal, tenis, kopanou, hřiště na pétanque, stolní tenis, konferenční místnosti, animační programy, WiFi na recepci

Náš názor

Hotel je na „italské poměry“ velice pěkný a dle našeho názoru celkovou architekturou, vybavením pokojů i kvalitní stravou odpovídá kategorii 4*. Výhodou je i to, že tento hotel nenajdete v nabídkách ostatních českých cestovních kanceláří, je tudíž málo pravděpodobné setkání s našimi krajany. Hotel se snad může nelíbit klientům, kteří mají rádi dlouhé, široké, nekonečné pláže. Pro klienty, kteří po takové pláži touží, doporučujeme navštívit městečko Cefalu, které Vás nadchne nejen svou širokou, dlouhou, písečnou pláží s bary, ale i svou atmosférou a architekturou. Hotel je určen pro příznivce klidné dovolené. Denní i večerní animační programy hotel zajišťuje stejně jako za mírný poplatek transfery do nejbližších městeček. Klientům, kteří upřednostňují dovolenou v rušném centru plném taveren, restaurací, barů a obchodů, hotel vyhovovat nebude.

Služby za poplatek

fakultativně – klimatizace (v případě zájmu 10 €/den, od 15. 6. zdarma), plážové osušky (3 € zapůjčení + 10 € kauce)

Výlety

hotel zajišťuje pravidelné obousměrné transfery:

 • Cefalu - krásné městečko se širokou písčitou pláží, katedrálou a uličkami s množstvím obchodů, barů... (3x denně, 6 €/osoba/obousměrně)
 • trhy v Termini Imerese (1x týdně, 7 €/osoba/obousměrně)
 • trhy v Campofelice di Roccella (1x týdně, 4 €/osoba/obousměrně),
 • Palermo (1x denně, 15 €/osoba/),

celodenní výlety

 • Etna + Taormina (55 €/osoba), celodenní výlet, na Etně je možné po příjezdu do výšky  1 700 m obejít 2 krátery zdarma nebo doplatit 58 € a vyjet dáe kabinou a mikrobusy do výše 2 900 km, kde jsou nejvýše přístupné krátery (pěšky v rámci celodenního výletu není možné z časových důvodů na vrchol dojít pěšky)
 • Palermo + Monreale (45 €/osoba)

... více info o výletech v záložce "výlety"

Hotel Dolcestate ****, Itálie, SicílieDalší hotely v oblasti Itálie


© 2022
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16