Sportovní programy

Royals Horizons Baobab****

Senegal » La Somone

Royals Horizons Baobab****

 • strava All inclusive
 • neomezená konzumace alkoholických a nealkoholických nápojů
 • lehátka, slunečníky a plážové osušky zdarma
 • přímo na dlouhé písečné pláži
 • klidové zóny bez animace
 • žádné povinné očkování ani vízum

Web hotelu

http://newhorizonshotels.com/baobab/

Destinace a letovisko

Senegal -  dovolená na pláži poseté stovkami barevných pirog - domorodých kánoí, vydlabaných z jediného kmene stromu. Nezapomenutelná je návštěva působivého Růžového jezera s vodami připomínajícími jahodový koktejl, historických památek Dakaru včetně památek UNESCO nebo safari s volně žijícími antilopami, zebrami, žirafami, buvoly či nosorožci…

Senegal / La Somone. Hotel se nachází mezi písečnou pláží a lagunou La Somone. Komplex je vystavěný v tradičním africkém stylu a nabízí ubytování ve dvoupatrových budovách a v bungalovech v krásné rozlehlé zahradě, která v délce více jak 0,5 km kopíruje pláž. Volný čas lze trávit na pláži, na prostorné terase u dvou bazénů, nebo procházkami po okolí s nádhernou přírodou. Hotel má i unikátní klidovou zónu (v jižní části areálu u pláže i bazénu), kde neprobíhají animace a nehraje hlasitá hudba. Klienti hotelu velice kladně hodnotí bohatou a chutnou hotelovou kuchyni. Celý resort sousedí s přírodní rezervací Réserve Naturelle Communautaire de La Somone, kde hnízdí řada vzácných ptáků.

Pláž

přímo u dlouhé písečné pláže, místy s kameny, lehátka a slunečníky u bazénu i na pláži zdarma, plážové osušky zdarma (kauce 10 €)

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností až 2 přistýlek (přistýlka většinou rozkládací sedačka, maximální obsazenost 2 dospělí + 2 děti nebo 3 dospělí), koupelna (sprcha) s WC, telefon, TV, malá lednice (cca 2 €/den), individuálně ovladatelná klimatizace, trezor (cca 2 €/den), balkón nebo teráska,
na vyžádání prostornější rodinný pokoj (bez příplatku)

na vyžádání za příplatek pokoje s výhledem - stejný jako standardní pokoj, ale s výhledem na moře

nebo pokoje beach front - pokoj formou bungalovu v části blíže k moři, vybavení pokoje stejné jako u standardního

WiFi k dispozici pouze u recepce a v blízkosti barů a bazénů.

Strava

All inclusive - snídaně, obědy a večeře

All inclusive zahrnuje: snídaně, obědy a večeře formou bufetu. Během dne lehké občerstvení, neomezené množství alkoholických a nealkoholických nápojů místní výroby (10.00 - 02.00) lze čerpat v místech a časech určených hotelem. Možnost využít hotelovou restauraci s obsluhou na večeře (rezervace nutná).

Vybavení

vstupní hala s recepcí, hlavní restaurace, restaurace s obsluhou, 2 bary u bazénu, lobby bar, snack bar, disco bar, minimarket, disco club, animační a večerní programy, konferenční místnost, směnárna, dětské hřiště, non-stop zdravotnická služba;
2 velké bazény s  dětskou částí (slunečníky, lehátky, osušky zdarma, oba bazény jsou v chladnějším období přihřívané), tenisový kurt, plážový volejbal, stolní tenis, nemotorizované vodní sporty (kajak, windsurfing…), pétanque. WiFi zdarma pouze na recepci, u barů a u bazénů.

Služby za poplatek

salón krásy, masáže, kadeřnictví, čtyřkolky, vodní skútry, půjčovna aut

Doprava

let, z Prahy do Senegalu, při letu tam mezipřistání na ostrově Boa Vista, zpět přímý let;  letecká společnost SmartWings, maximální povolená hmotnost zavazadla k odbavení 23 kg (+ 8 kg kabinové). Letecká přeprava je bezletenková, po odbavení zavazadel získáte na přepážce palubní vstupenku, která slouží jako „letenka“.

Do Senegalu je možné cestovat pouze s platným cestovním pasem (platí i pro děti) platným minimálně 6 měsíců po plánovaném návratu do ČR. Vízum pro klientky z EU není vyžadováno.

Říjen 2019 - předpokládané časy letů

 • odlet Praha 21.10.2019: 10.50 h - přílet Blaise Diagne: 18.20 h

 • odlet Blaise Diagne 28.10.2019: 19.20 h - přílet Praha 29.10.2019: 3.15 h

Duben 2020 - předpokládané časy letů

 • odlet Praha 7.4.2020: 8.20 h - přílet Blaise Diagne: 16.50 h

 • odlet Blaise Diagne 14.4.2020: 13.20 h - přílet Praha 15.4.2020: 0.15 h

Nabídka výletů

Tipy na výlety - Senegal

REZERVACE BANDIA (PŮLDENNÍ SAFARI VÝLET)

 • Vydejte se během vašeho pobytu v Senegalu na nezapomenutelné safari. Přírodní rezervace Bandia se nachází 60 km od Dakaru (15 km od hotelu Baobab), nedaleko městečka Saly. Při její návštěvě budete ohromeni místní volně žijící faunou. Setkáte se s antilopami, zebrami, žirafami, buvoly, nosorožci a mnoha dalšími zvířaty. Prohlédnete si také obří stromy baobaby, s nápadně tlustými kmeny, vyskytujícími se pouze na některých místech Afriky a Austrálie. Některé z těchto baobabů slouží jako živoucí mauzoleum pro ostatky místních slavných Griotů (potulných umělců).
  Cena: 42 EUR

senegal 1  senegal 2 

OSTROVY SALOUM (CELODENNÍ VÝLET)

 • Tento nezapomenutelný výlet ocení především milovníci přírody. Navštívíte oblast řeky Saloum, jejíž rozloha se rovná 12 % území Senegalu. Poputujete přes husté lesy, plné palem a baobabů, k vesnici Ndangane, do jednoho z míst, kde žije specifická skupina obyvatel Afriky – Sererové. Zde se seznámíte s jejich životem i tradicemi, které dodržují. Dodnes se zde například pořádají místní wrestlerské zápasy. Dále budete pokračovat na motorové kánoi průzkumem okolní přírody, břehů porostlých vysokými mangrovníky, budete sledovat různé druhy exotické fauny a flory. Během dne si vychutnáte oběd z typických místních surovin – rýže, grilované ryby i čerstvé ovoce.
  Cena: 54 EUR

GORÉE - RŮŽOVÉ JEZERO (CELODENNÍ VÝLET)

 • Výlet nás zavede do centra Dakaru, kde z místního přístavu bude dále pokračovat lodí, na 2 km vzdálený ostrov Gorée. Díky své bohaté historii je tato městská část Dakaru zapsána v Seznamu světového dědictví UNESCO. Ostrov se stal známým díky rozsáhlému obchodu s otroky, který zde v minulosti hojně probíhal. Navštívíte nejznámější stavbu ostrova – Dům otroků, ale také historické muzeum nebo místní pevnost. Následuje oběd v restauraci a volný čas na individuální prohlídku dalších částí ostrova. Poté nás čeká návrat na pevninu a cesta k jezeru Retba. Toto jezero, s růžově zbarvenou vodou, se nachází severovýchodně od Dakaru. Zvláštní barvu vody vytvářejí mikroorganické bakterie, produkující růžový pigment. Pro lidský organismus nejsou nebezpečné, a proto je možné se zde vykoupat. Koncentrace soli v jezeře je dokonce o něco vyšší, než v Mrtvém moři. Proto ji zde místní sběrači neustále těží.  Součástí výletu je také jízda terénním vozidlem po trase legendární rallye Paříž – Dakar poté volný čas, možnost koupání a odpočinku.
  Cena: 75 EUR

senegal 3

FADIOUTH (PŮLDENNÍ VÝLET)

 • Návštěva městečka rozkládajícího se na škeblovém ostrově v 50km vzdálené laguně. Škeble zde byly vrstveny patrně již od sedmého století. Podobných ostrovů se nachází v Senegalu celá řada a jsou zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO. Fadiouth je z nich největší a jeho návštěva je příjemná procházka, kde nejprve musíme překonat 600 m dlouhý dřevěný most než nás oslní světlé škeble z nichž je ostrov tvořen. Procházka vede úzkými uličkami, kde člověk může nasát poklidný život místních obyvatel. Costou navštívíme trh nejen se sušenými rybami, kostel, posvátný baobab a vidíme další monumenty a místa k posezení, kde zdejší líně diskutují. Další most nás zavede na hřbitov navrstvený ze škeblí do značné výšky a skýtající pěkný rozhled na celou lagunu.
  Cena: 25 EUR

senegal 4  senegal 5 

zdroj informací, fotografií a cen: Exim Tours

Minimální účast pro konání výletů je 6 osob. Nabídka výletů je pouze orientační a může se během sezony změnit. Podrobné informace získáte u delegáta cestovní kanceláře. Fakultativní výlety nepořádá EXIM TOURS, ale místní poskytovatelé. Případné reklamace je nutné řešit neprodleně na místě. Výlety jsou pořádány v doprovodu místního průvodce, není-li uvedeno jinak. Děti do 12 let mají slevu 50 %. Výlety doporučujeme zakoupit pouze u delegáta EXIM TOURS. Jiné konkurenční nabídky nemusejí obsahovat kompletní služby (vstupy, stravu, pojištění, místní daně atp.) a řešení případných nedostatků bývá velmi složité.

Klient je povinen si před výletem sám na recepci objednat buzení, snídaňový balíček a pozdní večeři. Cestovní kancelář neručí za kvalitu videokazet, CD a dalších nahrávek zakoupených při fakultativních výletech a nedoporučuje vůbec je zakoupit.


Poloha hotelu


Zobrazit větší mapu

Další hotely v oblasti Senegal