Upozornění

 

Vážené klientky, z důvodů prodloužení protiepidemických opatření jsou zájezdy plánované do 14.2.2021 (včetně) zrušené.


O realizaci dalších plánovaných  zájezdů Vás budeme informovat dle aktuálních opatření vydaných po 14.2.2021.
V případě, že zájezdy nebude možné realizovat z důvodů vládních nařízení v souvislosti s epidemií koranaviru, budeme Vás kontaktovat s nabídkou kompenzací za zrušený zájezd - vrácení uskutečněných plateb v plné výši, převod plateb na nový zájezd či vystavení poukazu.

Děkujeme za Vaši důvěru, CK Lenka

Taneční formy > Jive

JIVE je rychlý a hravý, plný otoček i akrobatických prvků, tančí se na bříškách chodidel. Počátky tance jsou spjaty s černými otroky na jihu USA. Tančilo se na synkopovanou hudbu, která vešla v povědomí jako ragtime.

Vliv na zrodu JIVU měly i další tance jako foxtrot, charleston a swing. Zpočátku byl JIVE spojován především s mladými lidmi jako jeden z projevů revolty. Starší se jej snažili vykázat z tanečního parketu, zčásti však z racionálních důvodů, neboť jive není tanec postupový, a tak zatímco ostatní postupovali kolem tanečního parketu, páry stojící na místě jim bránily v pohybu. V dnešní době se JIVE stále vyvíjí. Páry do něj postupně přidávají nové prvky - většinou z příbuzných tanců, a tak se stává repertoár pohybů a variací stále rozmanitější. V JIVU tak dnes můžeme nalézt prvky ze swingu, rock&rollu, boogie-woogie ale i z diska.Jive najdete na těchto pobytech:

© 2021
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-čt 8-17, pá 8-16