Upozornění

Vážené klientky, vzhledem k aktuálním opatřením  jsou všechny vámi objednané pobyty v termínech 9.10. - 11.10., 16.10. - 18.10., 23. 10. - 25.10., 30.10. - 1.11.2020 zrušeny. Budeme Vás postupně kontaktovat a zpracovávat zájezd po zájezdu, termín po termínu.
Děkujeme za vaši trpělivost, administrativa bude vzhledem k velkému množství zrušených pobytů časově velice náročná.

Realizace zájezdů po 3.11.2020 bude záležet na následně vydaných opatřeních.

Přejeme všem hezké dny, především hodně zdraví.

CK Lenka

Taneční formy > Jive

JIVE je rychlý a hravý, plný otoček i akrobatických prvků, tančí se na bříškách chodidel. Počátky tance jsou spjaty s černými otroky na jihu USA. Tančilo se na synkopovanou hudbu, která vešla v povědomí jako ragtime.

Vliv na zrodu JIVU měly i další tance jako foxtrot, charleston a swing. Zpočátku byl JIVE spojován především s mladými lidmi jako jeden z projevů revolty. Starší se jej snažili vykázat z tanečního parketu, zčásti však z racionálních důvodů, neboť jive není tanec postupový, a tak zatímco ostatní postupovali kolem tanečního parketu, páry stojící na místě jim bránily v pohybu. V dnešní době se JIVE stále vyvíjí. Páry do něj postupně přidávají nové prvky - většinou z příbuzných tanců, a tak se stává repertoár pohybů a variací stále rozmanitější. V JIVU tak dnes můžeme nalézt prvky ze swingu, rock&rollu, boogie-woogie ale i z diska.Jive najdete na těchto pobytech:

© 2020
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-čt 8-17, pá 8-16