Taneční formy > Jazz Dance

Nejde o přesné provedení figur, jde o radost z pohybu!!!!

S tancem můžete začít kdykoliv. Nezáleží na věku, jen na chuti pohybovat se s hudbou.
Základními technikami jazzového tance jsou izolace (schopnost ovládat odděleně pohyb jednotlivých částí těla, např. pohyby hlavy, ramen, hrudníku, pánve, nohou a jejich následné spojení) a charakteristické střídání momentu napětí a spontánního uvolnění celého těla.
Dále jsou to základní jazzové pohyby, jako chůze, běh, poskoky, skoky, piruety, pády, nízké polohy a jejich kombinace. Jazzový tanec je doma zejména v různých videoklipech a v muzikálech. Jazzový tanec je velmi dynamický pohyb, kterým tanečník dokáže dobře vyjádřit svoje rozpoložení či přesně vystihnout charakter role, jenž mu byla přidělena...
Tanec – jedinečné spojení pohybu s hudbou vám dává možnost vstoupit do nového světa, ve kterém zapomenete na všední starosti a prožijete radost z pohybu. Můžete se nechat unést hudbou a pohybem, vyjádřit svoji osobnost, svoje pocity a nálady. Jazz Dance je stejně jako scénický tanec prostě plný emocí, nemá žádná striktní pravidla ani omezení.
Scénický tanec a Jazz Dance jsou vhodné opravdu pro všechny, získávají na oblibě právě díky volnosti a přirozenosti pohybu, pokud je vyzkoušíte, jistě nebudete litovat.
Pokud se přihlásíte na Jazz Dance, naučíte se improvizovat do rytmu hudby, naučíte se tančit tak, jak vás hudba povede. Budete umět ovládat celé své tělo.

Miluj tanec v sobě, a ne sebe v tanci. (Frank Towen)Jazz Dance najdete na těchto pobytech:

© 2024
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16