jiné > Flowin ®

Flowin je nový cvičební a fitness koncept, který byl vyvinut ve Švédsku v prostředí vrcholových desetibojařů. Jeho základním principem je pohyb na hladké podložce s kluzným povrchem a využití skluzu.

Flowin ® je speciální deska s klouzajícími podložkami pod ruce a nohy, které vytváří odpor podle toho jak je na ně vytvářen tlak. Materiál podložek vytváří odpor pohybu podle tlaku, který na podložku vyvinete, takže náročnost cviku si můžete uzpůsobit podle Vaší fyzické kondice. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a je tak šetrný k Vašim kloubům. Při cvičení se využívá jen hmotnost těla.

Cvičení je zaměřené na tzv. core (střed) těla, posílení břišních, zádových svalů a svalů pánevního dna. Zvýšíte kondici a navíc vytvarujete tělo. Cvičit je možné ve stoje, kleku, na zádech, břiše nebo boku. Flowin lze použít jak pro posilování, tak pro zlepšování stability těla, mobility a flexibility, a to pro všechny věkové kategorie i úrovně kondice. Více než 300 různých cviků dokáže nahradit tradiční trénink v posilovně se závažím a umožňuje cvičit aerobik bez doskoků a zatížení kloubů. Cvičení je bezpečné, ale je nutné cviky provádět správným způsobem.

Na flowinu si můžete zacvičit pomalé formy - flowin®core, flowin®pilates - tyto lekce jsou zaměřené na aktivaci a posílení svalů tzv. hlubokého stabilizačního systému (pánevní dno, břišní a zádové svaly a bránice) a jsou vhodné pro všechny věkové kategorie - i pro seniory.

Dynamičtější forma cvičení je rychlejšího a silovější charakteru a je zacílena na zpevňování celého těla a na zvýšení kondice.

Flowin

 

Zdroj: https://www.aerobicstyl.cz/magazin/clanek/flowin-106/Flowin ® najdete na těchto pobytech:

© 2024
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16