Taneční formy > Břišní tanec

Břišní tanec je orientálním tancem původem ze Středního východu. V současné době má mnoho příznivců a je velmi oblíbeným způsobem cvičení, odreagováním a rehabilitací.

Principem břišních tanců je střídání několika základních figur, které se pak rozmanitě kombinují tak, aby byl tanec plynulý a působil ladným dojmem. Střídají se vlnivé pohyby a třesením těla. Pro začátečníky mohou být některé prvky obtížné, protože tělo je ztuhlé a nepoddajné. Základními prvky břišního tance jsou posuny hlavy, kroužky rukama, trupem, osmičky pánví, vlnění a jednoduché krokové variace. Břišní tanec je vhodný pro všechny věkové kategorie. Břišní tanec velmi příznivě působí na zdravotní problémy. Zlepšuje prokrvení celého těla a pohyblivost, celkově formuje postavu, posiluje svaly pánevního dna, zmírňuje menstruační bolesti, upravuje zažívání díky stimulaci vnitřních orgánů a pomáhá od ztuhlosti krčních svalů a tak i od bolesti. Je vhodný i pro těhotné.

Orintální tanec je tanec, kterým se v dávných dobách očarovávali sultáni, je to tanec, který vyzdvihuje ženskou energii a tajemnou sílu, kterou vládne každá žena.

Co na sebe: Orientální tanec se tančí bosky, pokud jste zimomřivé, mohou být ponožky či baletní cvičky. Na sebe pohodlné oblečení, pokud možno s lehce upnutým vrškem. Penízkový šátek není nutností, ale jeho cinkot nám pomáhá při kontrolování správného pohybu a přináší pohlazení na duši.Břišní tanec najdete na těchto pobytech:

© 2024
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16