Taneční formy > BE-PRU

Vynikající instruktor Rosťa Šrom se rozhodl pro vytvoření vlastního  cvičebního programu. Jmenuje se BE-PRU, a jeho název vznikl ze spojení anglického slovesa "be" a prvních tří písmen českého "pružná".

Jednou větou bychom tuto techniku mohli definovat jako fitness cvičení, při kterém se naučíte také tancovat, a to vše s ohledem na vaše zdraví. Při lekci BE-PRU se naučíte, jaké je správné držení těla ze základů baletu, moderního a muzikálového tance. BE-PRU můžete brát i jako "taneční přípravku", jež vás naučí, jak si při tanci neubližovat. Nemusíte se ale bát, že byste si musely pamatovat komplikované choreografie. Cvičení na pomalou hudbu je vedeno takovým způsobem, aby bylo co nejpřirozenější. A můžete si být také jisté, že to, co se v rámci těchto lekcí naučíte, využijete i v každodenním životě, ať už například při sezení u počítače nebo při obyčejné chůzi. BE-PRU je určeno pro širokou škálu lidí, měly byste ale počítat s tím, že se kromě relaxace budete muset zaměřit i na přemýšlení nad každým pohybem vašeho těla.

Pokud jste se tedy rozhodla, že chcete se svým tělem něco udělat, tak jednoduše začněte. Nikdy není pozdě začít s jakýmkoli sportem. Je to nejlepší lék na vše zlé. Jen nikdy nezapomínejte, že svému tělu můžete paradoxně ubližovat, i když si myslíte, že mu pomáháte. Z toho důvodu vždy vyhledávejte zkušené instruktory s potřebným vzděláním, aby dohlédli na správnost a smysluplnost vašeho tréninku.

 

Více si můžete přečíst ve článku, který pro Vás Rosťa Šrom připravil: zdeBE-PRU najdete na těchto pobytech:

© 2024
CK Lenka s.r.o., Radlická 298/105, 150 00 Praha 5, (areál plaveckého bazénu Radlice, metro B Radlická)
Otevírací doba: po-pá 9-16